Satan Russian Imperial Stout

Yüksek alkollü, bol kavruk, simsiyah bir stout yapmak istedim.

Reçete ve yapım aşamaları aşağıda ki gibidir.

Adını Rusların son yapmış olduğu termonükleer füzesinden aldı.

12 Beğeni

elinize sağlık…

acılığı ve alkolü yüksek bir bira olacak.

Tarifteki tum malt cesitlerini kullandiniz mi?

Elinize sağlık Burak bey.

Geçenlerde metro marketten Baltika Brew Collection - Russian Imperial Stout almıştım. Akşam yemeğine eşlik etsin diye açıp içtim. koku, tat güzel ancak yuttuktan sonra ağızda kalan alkol tadı çok rahatsız etmişti. Şişenin üzerinde %10 alkol oranı yazıyordu. Sizin Imperial Stoutunuz %7,5 alkol oranıyla bahsettiğim rahatsız edici alkol tadını yaşatmıcak diye düşünüyorum. Yada imperial stout tarzının karakteri bu alkol tadı mı?

Selam.
Evet tüm maltlar kullanıldı.

Merhaba Serhat bey,
Yaklaşık 1 ay önce bende satın aldım. Sizin aksinize benim çok hoşuma gitti. Bu yüzden kaynatmaya karar verdim. Russian imperyal tarz olarak genelde yüksek alkollü bir bira. Tabiki ticari biralatla ev biralarının tad profili daha farklı. Bu kaynattığımın tadı tamamen süpriz olacak aslında.

Reçetede ki fg değeriylemi bitecek o nokta önemli. Şişeleme şekeri ile %8 civarı bir alkol düzeyine ulaşacaltır ilgili fg ile biterse.

Şerbetçiotu tercihleri ilginç olmuş, Amerikan, Alman ve İngiliz sonucu merak ettim doğrusu, elinize sağlık. Bizde yaptık 15 gün önce 1090 OG yakaladık bakalım kaç FG’de bitireceğiz, merak ediyoruz, maya olarak US 05 kullandık. Roasted barley’i kendiniz mi yaptınız? Yüksek alkollü biralarda mayayı atmadan oksijeni bol bol sağlayın yazıyor yabancı forumlarda hatta pompa kullanın diyor bir tane aldık pompa bakalım fark edecek mi, aynı batch’den bir tane daha yapacağız.

Burç bey selam.
Aynen roasted barleyi kendim yaptım. Carafa koyuluğunda olmadı. Malum evin içerisinde kavurabilme şansım yoktu. Sanayi tipi ocakla apartman bahçesinde vog tavada kavurdum.

İşin açıkçası çalkalayabildiğim kadar çalkaladım. Hatta mayaları attıktan 3 saat sonra kapak açılacak derecede bombe yapmıştı. Fermantasyon 20 derecede başladı. Camı açık küçük kilerim var. Ortam sıcaklığı 19 derece olmasına rağmen mayalar çıldırmıştı dün sabah. 25 dereceyi gösteriyordu kristal termometre. Buzla müdahele etmek zorunda kaldım. An itibari ile 19 derecede sabitlenmil görünüyor.

50 gr kakao nibini vodka içine attım. Son 3 gün kala ekleyeceğim.

Aslında mayşeleme torbasında tek torba 9 kg maltta verimi düşürüyor. Yağmurlama sonrasında maltlar epey su tuttu. Bende başka bir üretimde çift torba kullanacağım. Verim daha yüksek olabilir.

İmkan olursa takas yapabiliriz.

Biz çift torba kullandık, bu kadar yoğun bir birada tek torba verimi kurtarmıyor ki biz 10 lt çıkarttık fermantere, istediğimiz sonucu alırsak gene yaparız diye düşündük, bir de biz içine vişne ekledik Vişneli İmperial Stout olacak. Roasted Barley’i evdeki mini fırında yaptık tadına bakınca bayağı acı kahve tadı geliyordu, birada nasıl olacak göreceğiz. Kakao nibini votkaya eklediyseniz onu buzdolabında bekletin. Eklemeden önce çıkartıp üstte birken donmuş yağı ayırın, kakao yağı biranızın köpüğünü öldürür o kısmı kullanmayın. Elbette bir takas hoş olur.

Şuan buzdolabında bekliyor kendisi.
Aynen bundan önce porter yapmıştım, ona da kakao nibi kullanmıştım. Oradan tecrübe ile yağını eklemeden önce ayıracağım.

Vişne de güzel bir kombinasyon olmuş. vişne likörümü eklediniz? Arkadaşımın yaptığı 2 ay vodka da beklemiş vişne likörü mevcut. Bundan sonra ki denememde bende deneyebilirim :slight_smile:

Donmuş vişneyi ezip kovaya tülbent içinde ekledik, donmuş meyvede şeker daha çok kabuğa yaklaşıyor. Geçen sene kitte denemiştik çok güzel oldu bu sene tam tahılda deniyoruz.

Selamlar, yakında kısmi mayşelemeyle bir RIS denemesi yapma niyetindeyim. Burak bey, merak ettim şeytanınız olgunlaşınca nasıl oldu?

Merhaba.
Şeytandan ziyade şeytancık oldu :blush:

Fg yüksek bir şekilde sonlandı. 1034 fg ile şişeledim. Verimde tek mayşeleme torbası ile beklentim doğrultusunda gelişmedi. %70 hedeflemiştim ancak %65 olarak gerçekleşti. 9 kg malt tek seferde yağmurlamayı fazla tuttu. 1074 ile başladı.

Kullandığım maya zaten gövdeli bir bira olması içindi. Ancak og ye yeterli gelmediği için fg 1034de tamamlandı ( 2 paket kullandım ).

Yüksek gövdeli, tatlı, kahve vr kavruk tadlar yoğun bir stout oldu.

İmperyal hedeflemiştim ama stout olarak ürünü şişeledim.

Bugün itibari ile 2 haftadır şişede. Köpük çok çok iyi, gazlanma düşük.

1 şişe denedim. 1 ay pek elimi sürmeyi düşünmüyorum.

Tadım günlerinde kit stout içmiştim. Karşılaştırma yapın derseniz kit hazır limon sosu ise bu direk limonun suyu oldu. Aroma tad çok çok daha yoğun.

Kit bana zayıf gelmişti. Genel olarak kitler düşük fg ile bittiğinden bana tad profili zayıf geliyor.

2 haftalık haliyle tatmin olduğumı söyleyebilirim.

Ama hala erken yazdıklarım için.

2 Beğeni

İmrendim gerçekten, elinize sağlık :slight_smile:
Imperial’ı yapmışken iyi yapmak istiyorum, sanırım biraz daha ileriye bıraksam, tam tahılı kotaracak deneyime geldikten sonra denesem iyi olacak. Sıradaki partide isli buğday partialıyla mayşelemeye ilk adımımı atıcam sanırım, umarım tam tahıl yapacağım günler de yakındır. :beers:

Emin olun işin özü sadece merak etmek :slight_smile:

Ben ilk başladığımda 3 kit aynı anda kurdum, hemen ardından tam tahıl üretime geçtim.

En güzel bira kendi yaptığınız bira, her ne olurs aolsun . Kendi emeğiniz sonuçta :wink:

1 Beğeni

Şişede 23. gün. Kahve ve bitter ağırlıklı. Gazlılık düşük. Gövde yüksek.

2 Beğeni

@Pobeda merhaba, seninle aşağı yukarı aynı zamanda kurduğumuz bizim imperial stoutu da yılbaşında tattık, bence en az 2 ayı daha şişede geçirmesi lazım ama bu haliyle bile gayet iyi durumda. Biz 10 litre yapmıştık, FG ve OG tam hesaplanan değerlerde bitti. Biraz köpük az ama hiç kaybolmuyor resimdeki gibi kalıyor, belçika dantelleri de mevcut, Avustralya dönüşü bir araya gelir birlikte deneriz.

Sevgiler

Selam abi;
Tabi ki dönüşte güzel bir tadım organizasyonu yapabiliriz. O arada daha da bekleyip güzelleşirler :wink:

1 Beğeni

50 günlük Şeytan :slight_smile:
Tad karakteri iyice oturmuş. İlk yudum kahve, sonrası bitter tadlar.

Hilmi bunu sevdi :slight_smile:

6 Beğeni

Elinize sağlık,
Reçetede bulunan roast barley’i yurt dışından mı temin ettiniz?

Carafa 2 kavurmayı planlıyordum da bugün, roast barley için. :slight_smile: