Şekeri kova yerine tencerede karistirmak

İlk kiti yaparken klavuza göre kaynamış suyu kovaya döküp şekeri döküp karıştırmıştım, acaba şekeri tencereye döküp karıştırsak sonra kovaya doksek nasıl olur? Çünkü kovada karıştırmak çok verimli gelmedi.

Şekeri/malt özünü tencerede eritmek daha iyi bir yöntemdir çünkü böylelikle kovanızın tabanı da çizilmemiş olacaktır. Tencereyi de sanitize etmeyi unutmamalıyız tabi :slight_smile:

1 Beğeni

verimle hiç bir alakası yok. sıcak suda hiç bir şey yapmasanız bile eriyor zaten. karıştırma çubuğunu kullanmaya bile gerek kalmıyor. sıcak suya şekeri ekledikten sonra 3 dakika bekleyin kovayı sağ sol yapıp çalkalasanız bile karışıyor. bence en son kafaya takılacak mevzu bu :slight_smile:

benim tecrübem bu yönde değildi açıkçası, baya bir karıştırmama rağmen iyi çözülmediğini gözlemledim, şekerin tipine göre farkedebilir.

Kova derinliği fazla olduğu için çok verimli karıştırılamıyor. Kullanacağınız tencereyi kova gibi dezenfekte ettiyseniz gayet mantıklı… Verimlilik açısından şekerde çok fark olacağını sanmıyorum ama kuru malt özü için kesinlikle fark eder…

Tencere işini deneyen oldu mu? Benim de aklıma geldi ve çok daha verimli olacaktır diye düşünüyorum karıştırma ve eritmek için. Ancak tencereden kovaya aktarırken tencere yüzeylerinde kalan bol miktarda kayıp yaşanabilir endişem var.

Bir sakınca olmayacağı gibi verimlilik anlamında çok bir farkta yaratmayacaktır.

Dipte kalan şekerler için bir miktar su ekleyip karıştırıp dökebilirsiniz