Şerbet kovada soğurken nekadar bekletilebilir?

Kovada hazırladığımız şerbetin sıcaklığı 26 derece ve mayayı dökmek için soğumasını bekliyorum. Tarifinde şerbet maya katılmadan çok bekletilirse biranın ekşi olacağı yazıyor. Sıcaklık yüksekken katarsakta meyvemsi tat oluşturmuş. Şuan Bock birayı kurdum soğuması için bekliyorum.

Sorum, bu şerbet soğurken en fazla nekadar ( kaç saat veya dakika ) beklemeliki birada ekşi bir tat olmasın.

Ben de bir defasında sizin gibi bekledim. Yaklaşık 16-18 saat bekledi kova. Herhangi bir sorun yaşamadım. O zaman forumda cevap olmadığı için yabancı forumlarda çok araştırmaştım. Açıkçası şerbeti bekletmek çok riskli, ancak temizliğe dikkat ettiyseniz bence bir şey olmayacak (:wink:

Ilk kitim pilsende 30 derece civarında mayalamistim ve Tad olarak kiyasladigim hatta aynı anda içtiğim baska arkadaslarin pilsenlerine göre hemen hiç fark yoktu. Sanırım hemen mayalayabilirsiniz.

Teşekkür ederim vakit ayırdınız.

Bende öyle yaptım mayaladım. Tereddüt etmemin sebebi termometreyi kovaya daldırıp ölçerken sıcaklık sürekli değişiyor. Baya bekledikten sonra sabit kalıyor. Herhalde bu şekilde ölçüm yapılıyor.

Şuan 1 saat dolmak üzere ve kaynama başladı dakikada 2 kere.

Kış aylarında balkona çıkarıp soğutmayı hızla gerçekleştirebilirsiniz.