Şerbetçi otlarını ezerek toz haline getirsek

Şerbetçi otlarını ezerek toz haline getirerek bir havanda mesela bu şekilde de biraya golden alede olduğu gibi eklesek ne olur.

Hortlatayım,bu konuda yorumu olan yok mu @Taylan

Ruby Red’deki ve Golden Ale’deki toz, şerbetçiotunun toz haline getirilmiş şekli değil. Taylan Bey’den açıklama:

Şerbetçi otunun içindeki aroma ve acılık sağlayan tüm bileşikler karbondioksit ekstraksiyonu ile soğukta korunarak öz halinde çıkarılıyor. Daha sonra elde edilen bu yağ maltodekstrine emdirilip toz haline getiriliyor. Maltodekstrin, maltın bileşeni olan şekerlerden biri.

Şerbetçiotunu toz haline getirmenizin, pellet halde atmanızdan bir farkı yok. Ki pellet poşetlerinin içinde de bir kısmı toz halinde oluyor, sanırım taşınırken parçalandığı için.

Dry hop yaparken şerbetçiotunu direk kovaya atmak biraz uzmanlık isteyen bir iş. Şişelemeden tamamen çökmesini sağlamanız lazım. Kovayı yeterince soğutarak ve dolum yapılacak yerde 24 saat sabit tutarak yapanlar var ama ben hiç beceremedim, her seferinde çubuğu tıkadı. Bir de şişelere kaçarsa daha fazla sıkıntı oluyor, şişeler açar açmaz şampanya gibi fışkırıyor. Ha şu da bir gerçek, poşet veya tülbent ile dry hop da tatların çok azı biraya geçiyor.

1 Beğeni

Teşekkür ederim,peki şöyle bir durum var mesela red india aleden çıkan şotların birazı toz halindeydi(taşınmadaki sürtünme çarpma vb durumlardan dolayı)bunu kovaya döktüm ne olacak

Dediğim gibi toz veya pellet olması fark yaratmaz. Zaten sıvı içerisinde çamur gibi olacak sonunda. Poşet veya tülbent içinde atmadıysanız, dolum yapmadan 24 saat önce dolum yapacağınız yere alacaksınız ve oynatmayacaksınız. Etrafına epey bir buz aküsü saracaksınız ki şerbetçiotları iyice çöksün. Yoksa musluğunuz tıkanır durur ki bu çok sinir bozucu bir durum. Musluk altındaki 1-2 lt birayı da almayabilirsiniz. İyi tarafı da şerbetçiotlarından tam verim alacaksınız.

Tülbente sardım ama kalan tozu da boca ettim

Ne kadarını tülbentsiz attığınıza göre değişir durum. Çok azsa önemli olmaz. Ama soğutmayı yapmasanız bile 24 saat sabit tutmaya çalışın doldurmadan.

Ha yok sadece kendiliğinden tozlaşanları attım

Ben sabah çıkmadan önce 50g şerbetçi otunu boca ettim kovanın içine 3-4 gün sonra bi 50g daha ekleyeceğim. 1 gün önceden şişeleyeceğim yere çıkartıp buz sarmayı düşünüyorum etrafına

Sonuçta toz ya da pellet, sonucunda hepsi toz gibi olacak sıvı ile temas edince. Yani toz olan kısmı da tülbent içine koysaydınız daha iyi olurdu tıkanmanın önüne geçmek için. Kendiliğinden tozlaşan genelde çok az oluyor. Sizde de az sanırım. Yine de en azından 24 saat önce şişeleyeceğiniz yere alın.

Tekrar tekrar yazıyorum, bu işin ideal yöntemi hiç çay poşeti ya da tülbent kullanmadan direk boca edip, şişelemeden önce sabit tutup ve soğutarak iyice çökmesini sağlamak. Bunu becerebilecekseniz dry hop işini böyle yapın. Ama yazıldığı kadar kolay değil ne yazık ki. Aslında şöyle demek lazım, bazı arkadaşlar muntazam yapıyor bu işi, bazıları da benim gibi beceremiyor. Forumda aratırsanız görürsünüz :slight_smile:

1 Beğeni

Tülbentsiz ilk deneme mi? :slight_smile: Hadi bakalım, şansın bol olsun.

Aroma kaybının çok olduğu söyleniyo, bi de daha fermantasyon yavaşlamaya yüz tuttuğu gibi attım ilk dry hop dozunu. Doğal yollarla dibe çökmesini istiyorum, tülbentle atınca yüzeyden topluyodum hep.

Aroma kaybı kesinlikle çok çok fazla tülbent ve çay poşeti ile. Ben hatırlarsan 4 kova gezdirdim aynı poşetleri, çöpe attığımda hala buram buram kokuyorlardı, ki hiç kokmamaları lazımdı birinci kovadan sonra.

O sen miydin​:clap::grinning: @pegasx

1 Beğeni

tulbent, bez, perde tulu, cay poseti hepsini denedim. hicbiri direk kovaya boca etmek kadar verimli olmadi.
ilk tam tahil denememde de oldugu gibi kovaya ekledim. 4-5 gunun sonunda az bir miktar jelatin ekleyip 2 gun 8 derecede beklettim. buram buram serbetciotu kokusu ve tadi var. bekledigimden daha berrak oldu.

Bu da 7 hafta şişe sonrası golden ale,golding i bize sunan evrene teşekkürler

1 Beğeni