Serbetin etiketleri biranin icinde

Merhabalar. Kiti sicak suda beklettim ve konserve acacagi ile actim. Serbetin etiketleri yirtildi haliyle. Serbeti eritirken bir baktim icinde yuzuyorlar. Kucuk kucuk kagit parcalari serbetin icinde yuzuyor. Suyunu ekledim kapattim. Siselemeye gecerken bir suzme operasyonu yapmam lazim. Onerisi olan arkadaslardan yardim rica ediyorum.

Selam. Keşke hemen arındırılmış olan karıştırma çubuğu ile aliverseydiniz…Birsey olacağını sanmıyorum ama boyali ve kirli olabilecek bir kağıt sonuçta. … Neyse inşallah birsey olmayacaktır.

@GunelOzgur almayi denedim ama parca pincik ufak ufak oldugundan alinacak gibi degildi. Aktarma cubuguna pamuk koyarak suzsem mi acaba?

Valla bilemedim ki… kuvvetle muhtemel dibe tortu ile birlikte cokecektir ve belki Son birkaç şişede gözükür. Eger cokmemis ise yuzeyde kalır ve üst kısım gelen kadar sişelemenin çoğu bitmiş olur.
Bir ihtimal de ikinci fermantasyona almak ve kaplar arası aktarma yaparken bir şekilde süzmek. Onu da pamuk değil ama ince ve starsunlanmiş ince Tül den geçirerek yapmak.

Himmn haklisiniz. İnce tul yada ince kumas olabilirmiş. Mantikli. Tesekkurler