Sıcak suya dayanıkla herhangi bir kap var mı?

(Ali Deveci̇) #1

Arkadaşlar Merhaba öncelikle strafor kutu içindeki bira şişelerini sıcak su ile ısıtıyorum. sıcak suyu cam kavanozlarda taşırken birkaç kere ısıtmama rağmen kapları son zamanlarda ar kırılmaya başladı sizce böyle bir kap var mı?

(Tncr) #2

Merhaba,

Ben sıcak su torbası ile veya direkt kettlelı koyuyorum .

(hsn) #3

Sıcak su torbası benimde kullandığım etkili yöntemlerden.

(Ali Deveci̇) #4

ısıyı ne kadar tutuyor kaç saat dayanıyor

(hsn) #5

Benim ortam sıcaklığı 17 derece. 18.5 dereceye düştüğünü görünce sıcak su torbasıyla 1 derece kadar bir kaç saate çıkmış oluyor. 2. Kez de sıcak su torbasını yenileyince 20 dereceyi geciyor ve sabah gerekirse ise gitmeden bir tane daha tazeliyorum. Ama genelde gerek kalmıyor bende. Size tavsiyem yerle teması mümkün olduğunca kesin. En büyük ısı kaybı yerden oluyor

(Tncr) #6

Benim kutunun ustude strafor ile kapali sicak su torbasi 18 dereceden 1 saatte yarim derece falan artiriyor.
Kettle ile dlrekt koydugumda yarim saat icinde 1 dereceden biraz fazla artiyor.
Ben kovanin icindeki isiyi olcuyorum kutu ici isi daha kisa surede daha hizli artacaktir diye dusunuyorum.

(Ali Deveci̇) #7

Strafora sıcak su koyunca en alttan şişe kırılıyor ya ben de 15. gün oldu 10 derecede bıraktım biraları

(Orhan) #8

Sıcak su ile uğraşmak yerine sıcak hava üfleyen ısıtıcılar var
Bir termostat birde üflemeli ısıtıcı sana büyük konfor sağlar

(Saner Gülşen) #9

Strafor kutu içinde elektrikli ısıtıcı güvenli değil strafor yanıcı bir malzeme.
Kutu içerisini ısıtmak için kaynar su doldurulmuş ağzı kapalı bir kap öneririm

(Orhan) #10

elektrikli ısıtıcı tabi ki tehlikeli haklısınız benim önerdiğim ve kullandığım farklı bi malzeme sıcak hava üflüyor saç kurutma makinasından dahi daha az sıcaklık üretiyor. iki kıştır kullanıyorum. bi sıkıntı yaşamadım

(Tncr) #11

Suyu ne ile ısıtıyorsunuz?