Sıcak suya mayaların karıştırılması

Şu anda 4. kitimi kurmuş bulunmaktayım.Çok keyifli içimi olan biraları komşularıma da ikram ettim.Doğal olarak özendiler.Ancak ilk kitlerini kurarken bir hata yapıp şeker ile sıcak suyu karıştırırken mayayı da eklemişler.Broşürü okurken son aşamaya geldiklerinde hatayı fark etmişler.Bu gün gaz çıkışı başlamış ama hala bir şüphe var içlerinde"Acaba bir sorun olur mu? diye…Siz ne dersiniz?

şeker eritirken kullandığımız su kaynar sıcaklıkta su, bu suya maya atılmış olsa gaz çıkışı olmamalıydı. belki onu da yanlış anlamıştır arkadaşlar :slight_smile: çok sıcak değildir o su da :slight_smile:

Gaz çıkışı mayaların hayatta olduğunu gösterir. Uyandırma safhasında sıcak su mayaların bir kısmını belki öldürmüş olabilirler. Bu yüzden belki fermantasyon süresini uzatmalarında fayda var. Hidrometreniz varsa zaten işiniz kolay. Bu arada sıcak suyla kast ettiğiniz kaç derece?

tam bilemiyorum ama gaz çıkışı olmasıbir kısım mayanın sağlam kaldığını gösterir.Acaba kalan maya yeterli olacak mı? Bence asıl sorun bu.

Mayalanma süreniz uzayacaktır ama bira yapımına bir engeli olacağını sanmıyorum, liseden hatırladığım biyoloji ile. Kaynar su veya çok sıcak (50 derece üzeri) su olmadığı sürece de maya hücresi sayısında inanılmaz bir azalma olmaması lazım.

1 Beğeni

Maya alsınlar uygun bir tane, yarı paket kadar ekleme yapabilirler ölçüme göre.

Aynı hatayı bugün ben de yaptım, ilk kitimi kuruyordum, biraz da acelem vardı, mayayı da şekerle birlikte döküp üzerine kaynar su ekleyip karıştırdım ve sonrasında 23lt ye tamamlayıp son çalkalamayı yaptıktan sonra farkettim yanlış yaptığımı. Tabi ki 9 saattir hiç gaz çıkışı olmadı bütün mayaları öldürdüm sanırım. Yarın yeni bir maya siparişi vericem yine 1 paket eklesem bir sorun olur mu sizce? Kargonun elime ulaşması Salı akşamını bulacak ve şerbet yaklaşık 42 saat beklemiş olacak. Yoksa yeni bir kit mi kurmamı önerirsiniz.

1 Beğeni

Belki mayalar ölmemiştir.
Kovanız kaç C gösteriyor?
20 C altıysa uyanmamış olabilir.
Koyduğunuz su ele sıcak gelmeyecek gibiydiyse(35 C altı)
(Yoğurt mayalar gibi)
Kovayı 22 C ye ısıtma kemeri ile ısıtın veya sıcak bir odaya taşıyın.
4-5 saat içinde gaz çıkışı başlmazsa mayaların ölmüş olma ihtimaline karşı maya sipariş edin ama maya eklemeden önce 48 saat bekleyin derim…:

Maya eklemek için:
Kit kapalı ve hava kilidi suyla dolu ve takılıysa sorun olmaz bence.
Önemli olan havayla temas olmaması.

Maya elinize ulaştığında kovanız 21-25 C civarı sıcaklık seviyesinde olursa süper olur.

Kova kapağını açıp maya atmayı mümkün olduğu kadar çabuk yaparsanız 2-3 saatte maya çalışmaya başlar.

1 Beğeni

Kovamız 22 C’de sıcaklığı ideal tutmayı başarabiliyoruz ancak ilk koyduğumuz su, şekeri eritmek için koyduğumuz kaynar suydu ve şekerle birlikte mayayı da koymuştuk ne yazık ki. Sonrasında 23lt ye tamamlarken oda sıcaklığında su ve soğuk su ekleyerek tamamladık sıcaklığı tutturmak için, ölçüm de 25 C gösteriyordu son suyu eklediğimizde.

Maya elimize ulaşana kadar 48 saate yaklaşacak zaten peki hala gaz çıkışı olmamış olursa 1 paketin tamamını eklemeliyiz değil mi? Yarım paket heralde çalışan maya varsa diye önerilmiş daha önce ama bizde kaldığını sanmıyorum.

Ayrıca hızlı bir şekilde kova kapağını açıp ekleyeceğiz ama hava kilidinin içindeki su kovaya boşalmayacak mı bu sefer bir sorun olmaz sanırım tekrar su ekleyeceğiz heralde ona da değil mi?

Çok teşekkürler bu arada hızlı cevapınız için.

1 Beğeni

O zaman mayaların ölme ihtimali güçlü.

Bu durımda Hava kilidini söküp kova kapağını açmak gerekiyor.
Hava kilidi de sökerken suyu biraz dökülür.
Yada bir kısmı kovaya kaçar.

Kaynamış ve soğutulmuş su hazır ederseniz…
Mayayı ekleyince çabucak kapağı kapatıp…
Hava kilidinide takar suyunu koyarsınız.:slight_smile: :slight_smile:

Aynen maya paketinin tamamını kullanırsınız.

1 Beğeni

Tamam o zaman dediğiniz gibi ilerliyoruz kurtarıcaz bu ilk kiti (: çok teşekkürler tekrardan.

1 Beğeni

Bir ilave kapağı kapatmadan önce starsanlı su hazır edip silerseniz daha garanti olur.
Tabi hava kilidinini de starsanlarsak ve sonra su doldurursak iyi olur.
Zaten beklemiş kit. Havayla temas eden herşeyi starsanlamak lazım.:blush:

1 Beğeni

Teşekkürler önemli hatırlatma için dediğiniz gibi kapağı da starsanlı suyla temizliycez kapatmadan.

1 Beğeni

Aynen tüm herşeyi starsanlıycaz tekrar (:

1 Beğeni

Ancak zamanınız az ve iki kişi yapılırsa daha iyi olur.
Kovayı olabildiğince çabuk kapatmak riski azaltır.

Maya ekleme sonrası gaz çıkışı başladığında ve kit olgunlaştığında " bu kurtarılmış kit" tadı için yorumlarınızı beklerim.:grinning:

1 Beğeni

(: evet eşimle ve son derece hızlı yapmayı planlıyoruz, ilk tadımı yapar yapmaz da yorumlarımızı ileticez mutlaka. Bugün biraz üzüldük bu hatamız ve haftasonu olması sebebiyle ama 2 gün sonrasında maya atılabiliyor olması bizi sevindirdi, işlemi de hızlıca tamamlayabilirsek tek sorunumuz olgunlaşmasını beklemek olacak (:

1 Beğeni

O kadar endişe etmeyin. Ağzı kapalı ise 1-2 günde bir şey olmama ihtimali yüksek. Eğer Ankara’da iseniz ben size maya vereyim. Yarın gün içerisinde veya akşam eklersiniz. Hatta 1-2 saat ayaktayım, şimdi bile gelip alabilirsiniz mayayı.

2 Beğeni

Bir de acil durumlar için eldeki birayı kullanma olayı aklıma geldi. Hiç araştırmadım ve denemedim ama elinizde daha önceden yapılmış bira varsa 5-6 tanesinin 5’te birini bardaklara alıp, kalan diplerini çalkalayarak dökmek işe yarar mı onu düşünüyorum. Ben en iyisi buna yeni bir başlık açayım. Bu arada mutlaka 1 paket yedek maya bulundurun.

2 Beğeni

Çok teşekkürler öneriniz için İstanbul’da ikamet ediyoruz bu sebeple alamıyoruz sizden (: Maalesef ilk kitimiz olduğu için daha önceden yapılmış biramız da yok evde ama olsa mantıklı bir öneriymiş denenebilir. Acil durum mayasını da bulundurucaz bundan sonraki kitler için (:

1 Beğeni

Eveet 2 gün gecikme ile mayayı tekrar ekledik ve sonrasında 5 gün kovada gaz çıkışı gözlemledik. 5. günün sonunda gaz çıkışı bitti ve şişeleme prosedürünü uyguladık. Yaklaşık 3 hafta da şişede beklettikten sonra ilk tadımlarımızı yaptık. İlk başta suyu eklerken 23litreyi biraz geçmiştik bu sebeple biramız biraz sulu oldu sanırım (: Duruluğu ve köpüğü de az ancak gazlanması gayet iyi gözüküyor. Kokusunda da herhangi bir sorun yok. Biramızın tadı ise Tuborg Gold ile Corona arası sanırım sulu olduğu için gövde tadı pek gelmiyor ancak hiç yoktan böyle bir hata yapılırsa yukarıdaki yöntemleri uygulayarak kurtarılabileceğini öğrenmiş olduk. 2. kitte hedefimiz hatalarımızdan ders çıkararak daha gövdeli bir bira elde etmek. Tavsiyeler için tekrar çok teşekkürler. Bol biralı günler (:

1 Beğeni