Sıcaklık ve alkol oranı ile ilgili yardım

merhabalar bende forumda yeniyim sıcaklıkla ilgili sorum olucaktı cevaplarsanız sevinirim
-Başlangıç setinde brewery pouch (mangrovejacks) diye bi ürün geldi uygun sıcaklı degeri nedir?(19 derece uygunmudur)
-Ayrı bir Gıda termometresi alıp kapagı delmek uygun olurmu
-Bende buz dolabı kullanacagım bu iş için termostatla sıcak ve soguk için ayarlamalar yapacagım fakat kova ici sıcaklıgını 19 drcde sabitlemem için ortam sıcaklıgını kaca ayrlamam gerkli
-STC1000 termostat aldım sıcak ve soguk için min. max. degerleri sizce kaca ayarlamam lazım özellikle sogutma için malum buzdolabı motorunun durup hemen calışmasının sakıncası oldugu için
-Birde bu üründe yanlış anlamadıysam 4,4 alkol oranı yazıyor bira yapım kılavuzunda1 kg şeker diyor 5 üstüne 6 lara çıkarmam mümkünmü ne yapmam gerekli
sıktıysam kusura bakma neyapaılım acemilik işte şimdiden teşekkür ederim

Hadi hayirlisi diyelim :blush:
Hemen bildiklerime cevap vereyim.
Sicaklik 20 derece sabit basarli olur. 19 derece asagi duser ise fermantasyon biraz daha uzayabilir.
Alkol oranini seker yanina dme kullanarak arttirabilirsiniz. (2×500 dme+500 seker gibi)
Ayrica daha govdeli bira icinde eger sadece seker kullanacaksaniz mutlaka 23 lt yerine 20-19 lt kurabilirsiniz.

1 Beğeni

Hem biranın orijinal ile değiştirilmiş halinin farkını görmek hemde deneyim kazanmak için, İlk kurulumda fazla modifikasyon yapmayım derim ben. Zaten bu biranın 4.4.ü, ticarinin 5 inden iyidir :slight_smile: Dolap ile ilgili çok güzel başlıklar var, forumda cevaplarını rahatlıkla bulabilirsin.

2 Beğeni

tesekkür ederim ilginize sadece seker kullanıcam ekstra birsey istemedim normal tadını alabilmek için19 20 lt mantıklı geldi

evet aklıma yattı daha sonrakilerde değiştirebilirm

1 Beğeni

%100 katiliyorum ben brewmaker pilsneri standart kurdum.
Ustune 4 kit kurdum onun tadi bambaska :slight_smile:
Ayrica alkol oranina ilk basta takilmayin derim ticari biralardan 2 kat fazla etkili diyebilirim :grin:

2 Beğeni

dolap sıcaklıgı ile ilgili ortam sıcaklıgını 20 yemi sabitlememi öneriyorsunuz yoksa kova içi sıcaklıgımı 20 tutmaya calış diyorsunuz tam anlayamadım

Bu arada sakın kapağı falan delmeyesin, yazık olur kovaya :smile: hava alır. 19-22 arası çok uygundur. Bir dahaki sefere ölçüm setide alabilirsin, çok faydalı olacaktır.

1 Beğeni

onuda aldım da daha oralara gelemedim

1 Beğeni

benimde anlayamadıgım o mesela ortam sıcaklıgı 17 derece olusa kova içi sıcaklıgı fermantasyonun etkisi ile 19 20 mi olur yoksa ortam 19 sa kovada 19 damı kalır yada bunu anlamak için dolabı ayarlayıp kovanın içine su koysam20 lt kadarhangi derecede kovayı 19 20 lerde tutabiliyorum baksam saglıklı bi analiz olurmu

Evet fermantasyon işlemi, kovanın ısısını ortamdan 1-2 derece yukarı çekiyor

2 Beğeni

tesekkür ederim insallah sorunsuz bi süreç ve içimi güzel birseyler yapmayı barabilirim yardımlarınız sayesinde

2 Beğeni

Butik bira yapım kataloğuna sadık kalırsan sorun çıkmayacaktır. Şimdiden afiyet olsun