Sıfır Köpük. Mükemmel Tat

Merhaba arkadaşlar
Öncelikle mükemmel bir paylaşım var bu forumda. Sayenizde birçok şeyi öğrendim teşekkür ediyorum. İlk kitimi sipariş ettim ve klavuzda yazanlar doğrultusunda 1 kilo şeker ile muntons pilsner kitini kurdum. 1 hafta kovada durdu su eşitlendi ve ölçüm yaptığımda 1010 gördüm ve hemen şişeledim. Şişelerin İçine setle gelen ölçekte şeker koydum. Yaklaşık 3 hafta şişede 21 derecede beklediler. Tat mükemmel koku mükemmel ama köpük sıfır. Yani bardağa boca ediyorum birayı 1 parmak köpürüyor fakat 1dakka sonra kayboluyor. Nerde yanlış yaptım bilemedim. İyi forumlar. :grinning:

1 hafta beklettiğinizden olabilir belki de, Ben 2 hafta kovada fermantasyon süresi, 1 hafta şişede ortam ısısında, 2 gün dolapta beklettikten sonra neredeyse bardağın yarısı kadar köpük elde ettim.

1 Beğeni

kovada 1 hafta beklemenin bir etkisi olacağını düşünmüyorum, ben güne bakmaksızın ölçüm yapıp beklediğim yoğunluğa düştükten sonra biramı şişeliyorum. 3 hafta şişede bekletme gazlanma açısından fena bir süre değil. Bundan sonrasını sesli düşünüyorum;

-Şişelerin kapaklarının hava sızdırmayacak şekilde düzgün kapatıldığını varsayıyorum
-Şişelerin iç basınçlarını sıkarak kontrol edebilirsiniz (fotoğraftan plastik şişe kullandığınızı anlıyorum), iç basınç farklı olup olmadığını görebilirsiniz belki şişeler arasında. Buradan bir çıkarım yapılabilir, belki bazı şişelerde şişeleme şekeri atlanmıştır vs.
-şişelerin tamamında böyle bir durum söz konusu ise şişelerde mayanın çalışmadığını düşüneceğim, bunun sebebini şuan kestiremiyorum, yukarıdaki durumları bir kontrol ederseniz ona göre düşünelim.

1 Beğeni

Arkadas gazlanmadan sikayet etmiyor, kalici kopuk olusmadigindan dem vuruyor gibi anladim ben

1 Beğeni

Cevaplarınız için teşekkür ederim. Şişeler plastik. İç basınç gayet iyi. Gazlanma var ama köpük kalıcı değil. Şişerin hepsine şeker attım. Köpük durumu içtiğim şişelerin hepsinde böyle. Kapağı açınca tıss diye gaz sesi geliyor. Acaba bekledikçe köpük artacakmı.

Evet ali bey gazlanma iyi köpük yok. Çok köpüklü sevmem fakat bunda hiç köpük yok:grin:

Benim pilsner kitim de kalıcı köpük 1 ay sonra ortaya çıktı bu sürede yarısını içmiştim biraların zaten :slight_smile: Ayrıca kullandığınız bardakları deterjan,parlatıcı vs. ürünlerle yıkamayın bu ürünler bardakda yüzey gerilimi yüksek olan kimyasallar bırakıyor ve bu köpüğe bir engel…

1 Beğeni

Ne zamandır yazacağım yazmadım bu deterjanli bardak mevzusunu. Bulaşık makinesinden de çıksa rafta da dursa bardakları güzelce durulayıp bir süre kurumaya birakilması iyi.olur, tercihen havlu kullanmadan. Kalıcı köpüğün anahtarlarindan biri temiz ve kuru bardak…

1 Beğeni

daha fazla malt özü kullanımı… minimum 1 ay dinlendirme… kremamsı kalıcı köpük…
örnek 2 ay beklemiş wherry… bira bitiyor bardağın dibinde köpük var…

1 Beğeni

Çok soğutmaya çalışın. Mesela 3-4 saat veya daha fazla buzdolabında beklesin. İçmeden 10-15 dakika önce de derin dondurucuya alın, bir de öyle deneyin.

Cevaplarınız için teşekkür ederim. Sonuç alınca burada paylaşırım :beer: