Sılam Biracılık Pilsner

Pilsner Bira kiti ile hazırlanmış ve birebir BB tarifine uyulmuştur. Resimdeki güzel, 15 gün kovada 1 hafta şişe ve 3 gün dolapta beklemiştir. Özellikle yakın çevreme tattırdığımda son derece pozitif geri dönüşler aldım. İçim performansı şahane.

7 Beğeni

Köpük ve renk çok güzel, afiyet olsun :slight_smile:

1 Beğeni

@Cenk Gazı biraz az oldu, artık onu da ikinci kitimde çözücem şişeleme şekeri miktarını arttırarak :smile:

Gazlanma aslında mevcut şekerinizle de oluşacaktır. 6-8 hafta içerisinde tek küp seker bile gayet yeterli gazlanma sağlıyor. Ancak genel tüketim eğilimi “en kısa sürede” olduğundan, kısa sürede hızla gazlanması için miktar arttırılabiliyor. “Hızlı ve gazlı” :slight_smile: istiyorsanız litreye 8gr ideal.

Bir günlük bekleme bile genç bira olarak tadı önemli ölçüde değiştiriyor.
O nedenle stoklu üretim yapmak faydalı

3 Beğeni

@Serter bey, az önce başka bir yerde de sordum, size de danışmak isterim. İleride kapak sıkıntısı çekmemek ve farklı biraları ayırt etmek için 5x300 renkli taç kapak siparişi vermeyi düşünüyorum. Acaba kesinlikle kendi tüketimimiz için yapacağımız bu tip stoklar, hukuki açıdan bir risk teşkil eder mi?

Hukuki açıdan bir şey olacağını sanmam. Taç kapak sonuçta sadece bira için kullanılmıyor. Sorun olduğunu varsaysak dahi toplu alınca fiyat düştüğünü belirterek savunmanızı yapabilirsiniz.