Sipariş öncesi danışma

Merhaba arkadaşlar Gaziantep de yaşıyorum ev kaloriferli ısı düzeni zor olur diyorum aklımdaki alacakların
Başlangıç paketi
Soğutucu çanta
Isı takibi için termometre şart sanırım
Ölçüm seti
Profesyonel olarak tek seferde girmek istiyorum işe zaten ayda 500 biraya gidiyor :slight_smile: forumu çok okudun yapım videolarını izledim bayram sonu başlayarak soğutma çantasından belki kurtulabilirim kışın da gece veya belli saatlerde kalorifer sönerse soğuk yer mi acaba bira çok uçmadan ne önerirsiniz başka ilk siparişim için 2 kişiyiz şişelemede fıskiye olsa baya kolaylık sağlıyor sanırım başka önerilere açığım

Öncelikle henüz 4 kit kurmuş amatör biri olarak cevap veriyim sorularına Antep te soğutucu çanta kurtarıcın olur. Bütçen el vermiyorsa buz kalıpları ve strafor kutu da işini görür bence. Ölçüm seti olmazsa olmaz değil eğer kovada boş yere beklemesin demiyorsan tabi.Ben hala almadım ve gerek duymuyorum. Fıskiye bence olmazsa olmazın olsun temizlik işini baya rahatlatıyor. Evde bira yapımında en uğraştırıcı ve yorucu kısım temizlik ve temizliği kolaylaştıracak her ekipmanı tavsiye ederim.Ayrıca şişe ağacını da öneririm ben kullanmıyorum şişeleri dezenfekte ettikten sonra bulaşık makinesine baş aşağı dizerek halledebiliyorum. Öyle bi imkanın yoksa şişe ağacını almanı tavsiye ederim. Termometreyi de almanı tavsiye ederim biranın kurulumundaki ısı önemli 23 lt büyük bir hacim ve artış azalışlar çabuk gerçekleşmiyor bu yüzden ilk ısıyı dogru tutturman önemli.

1 Like

Ben antep gibi sıcak bir yerde yaşasaydım sicaklik kontrolu zor bir konu olduğundan mutlaka sıcaklık kontrollü bir buzdolap alirdim. Bahsettiğiniz soğutucu çanta müthiş birşey gibi gozukse de içinin sıcaklığını mutlaka günde 1-2 kere kontrol etmeniz ve gerekliyse buz ilavesi yapmanız gerekiyor. Zaten ayda 500 tl harcadığınızi söylediğiniz ticari biraları hepsinin türü de lager. Biliyorsunuz lager 8-10 derecede mayalaniyor. Onun içinde buzdolabı lazım. Bu hazır kit lerin hepsi ALE tarzı. Bunlar bizim alışık olmadığımız tatlar. Garip gelip bırakma ihtimali var. Aslen sadece baslangic kitini alıp bunu ıslak tişört ve buz dolu leğenle sogutursaniz daha fazla para harcamadan kit biranın tadını denemiş olursunuz. Ondan sonra beğenirseniz daha fazla malzeme alabilirsiniz.

1 Like

Piyasadaki biralar plsiner değil mi hocam ben mi yanlışım yorumlara göre market birasından daha iyi beğeneceğimi düşünüyorum dolap yaptırmak da olabilri tanıdık dolapçı var 200 çantaya verene kadar. Çanta da günde 1 kere değişim yetiyor diyorlar
ekleme: piyasa biraları lagermiş evet 2. kurumda lager alırız olmadı her türlü içeriz gibi zaten 3 kişiyiz evde onlara satarım yani beğenmeme olmaz bence :slight_smile:

Ağaç da düşünüyorum ilk ısı için de 4 tane dolapta beklemiş su koyarım diyorum

termostatın çalışma mekanizmasını yeni öğrendim evdeki buzdolabına takarım 18 20 derece arası bozulma olmaz sanırım zaten çok dolu değil hep :slight_smile: şu şartlarda o zaman

başlangıç seti alıyorum , termostat alıyorum, şişe ağacı , fıskiye alıyorum.kovanın kendi özelliği olarak ısı ölçme sistemi var mı sonradan termometre mi takılıyor o kısım nasıl oluyor arkadaşlar ona göre ısı ölçer alırım bir de alırsam ölçüm seti yeterli olur bana sanırım elektrik kesilirse ayvayı yedik orası ayrı

Hocam bunlar gerçek pilsner değil. Şöyle evet kutudaki malt özü üstünde ne yazıyorsa o stilde hazırlanmış doğru. Ama beraberinde gelen maya örneğin pilsner mayasi değil. Çünkü pilsner mayasi aslen 8-10 derecede çalışabilen ve optimum sonucu veren maya dir. Ancak kit mayasi bu sıcaklıkta calismayabilir optimum 20 derece civarında çalışır. Ançak ürettiği ürün farklıdır. Tabii deneyin yine. Belki ale tarzı kit mayasinin ürettiği bira da hoşunuza gider.

Termostatın var hocam sıcaklık ölçme özelliği de evdeki dolabı kullanamazsınız bu iş için evdeki dolap 4 derecede çalışır yani kullanırsanız o dolabın içine başka bişey koyamazsınız

soğutucu çantada ki 4 tane 1.5 litrelik buz akülerini geceden geceye değiştiriyorum ve ısı 23-24 dereceyi geçmiyor.yaptığımız biralar ale tarzında biralar eğer yurtdışana çıkmadıysan vve bu tarz biraları içmediysen biraz garip geliyor ve bazıları ekşi diyebiliyor…ama ben bunları yurtdışında ilk içitiğimde neden ülkemizde bunlar yok demişti taki butikbirayla karşılaşana kadar

Benim buzdolabım sıcaklık ayarlı 2-12 derece aralığında ayar yapabiliyorum. Ancak şöyle bir durum daha var. Bunu 4 dereceye ayarlayın sebzeli ve bir ust raf aslında 8 derece civarında kalıyor. Yani gerçekleşen farklı. Bunun dışında butik bira mağazasında buzdolabı fişini sokarak sıcaklık kontrolü yapabileceğiniz bir termostat satılıyor. Lager/pilsner seviyorsanız bu dediklerimi dikkate alın. 200 tl ye o işi yalıtım sağlayan ceketi alabilirsin ama uğraştırir. 2. El normal bir buzdolabı alarak yine bu siteden o termostati da alarak işi daha pratik yapabilirsiniz. Bu şekilde 20 dereceye setlenerek ale de yapılabilir.

1 Like

dolap kurmaya karar verdim arkadaşımın abisi buzdolapçı ona mı yaptırsam el yapımı bir şeyler. termostatı tam anlayamadım 2. el ortalama büyüklükte bir buzdolabı ve termostat ile ısı ayarı sorunsuz sağlanabiliyor mu ısı 20 olunca mesela elektrik kesip ısınınca geri mi veriyor elektriği eğer öyleyse bir dolap bir de termostatla çözülüyor işler daha stabil bir üretim olur kafa rahat olur sanırım

kova ısısını ayarlama konusunda tek bu sorum kaldı kova ısısı olunca gerisi kılavuza göre olur sanırım .

Sanıyorum ki termostatın ayarlarından aralık set ediliyor örneğin 18 -20 derece gibi. Termostatın probunu da kovanın yanına veya kimisi şerbetin içine daldırıyor kapağı delerek. Termostat dolap 18dereceye soğuyunca elektriği kesiyor daha sonra 20ye yükselince tekrar elektriği verip tekrar 18e kadar soğutuyor dolabı benim anladığım bu