Sıradaki Kitiniz ve Tarifiniz

Evil Dog’a sardım bu aralar.
Gün geçtikçe güzelleşiyor.
Acılaştırmak için 20 dakika 70derecede demledim summit ve simcoe yi.
Gayet istediğim gibi acılaştı.
Çok da güzel aroma verdi.
Aynı şeyi golding ve columbus la canadian gibi veya pilsner premium gibi kitlere uygulayacağım.

1 Beğeni

Coopers pale ale
1,5 kg amber lme
500 gr candy sugar
Nottingham ale maya
80 gr amarillo , 20 gr citra dry hop

3 Beğeni

Bu da çok iyi, sanırım bu apa oluyor.

Daha once kurdugum 2 ipa belki fikir verebilir;
Coopers real ale
M44 maya
50 gr cascade dry hop
500 gr belgian candy
1,5 kg light lme

Betterbrew ipa
Kit mayasi
1,5 kg amber lme
80 gr citra dry hop

3 Beğeni

Evet aslinda denemelerim genelde pale ale turune hizmet ediyor ipa’ya genel tur basligi olarak bakiyorum.

2 Beğeni

İki konu benzer. Birbirine bağlayalım da başlık kirliliği olmasın.@Taylan

1 Beğeni

yeni konu açmak istemedim. bu kit hakkında bir şey sormak istiyorum. mocha porter içinden çıkan şeker yerine kuru malt özü kullansak veya hiç kullanmasak sizce nasıl olur. alkol derecesinin değişmesi dışında bir sorun olur mu? hafif ve güzel bir içim olsun istiyorum.

Kitin içinde yarım kiloluk şeker mevcut ama isterseniz koyu veya ekstra koyu kuru malt özü ile de kurulabilir bence. Bu şekilde yapılınca %5,8 gibi bir alkol oranına sahip olacakmış. Bana göre ideal ve böyle biralarda alkol pek hissedilmiyor. İçimi de keyifli oluyor, yine de siz bilirsiniz. Belki 250gr koymak daha hafif bir bira çıkarabilir ortaya.

1 Beğeni

Bugün American Mocha Porter kitini kurdum. Yanlış bir hesap yaptım ama çok az zararla kapattım :slight_smile: 10+5+2+0,5ltlik su edindim, kit 17,5lt kuruluyor diye. 5ltlik ve 2×2ltliği buzluğa attım. Başladım kovayı doldurmaya. Kitin kendisi 3lt ya onu hiç hesaba katmadan dolduruyorum. Soğuk su fazla geldi diye suyun bir kısmını kaynattım. Derken kovanın litresine bir baktım 18lt gösteriyor. Nasıl fazla olur derken kitin ltsini hesaba katmadığımı anladım. Neyse artık 18lt olarak kurdum ve sıcaklık da 15lerde kaldı. Çok fazla soğuk su koymamak lazım. Şimdi sardım sarmaladım sıcaklık yükseliyor :smile: Sonuçtan haberdar ederim.

1 Beğeni

Bad cat 21 litre olarak kovada. 2 hafta sonraki kit:
Muntons pilsner
ŞOlu açık renk dme
ŞOsuz açık renk dme
Us-05 maya
21 litre

2 Beğeni

Su an sisede olan:
Muntons Bock
0.5 kg koyu kmo
0.6 kg seker
kit mayasi
22 litre / 20-22 derece kova 2 hafta (bugun sisede 1 hafta oldu denedim ve ona ragmen gayet iyiydi. gazlanma ilk haftaya gore yerindeydi ve benim icin asil onemli olan maya kokusu yok denecek kadar azdi.)

Su an kovada olan:
Muntons Pilsner
1.5 kg acik smo
US-05 maya
22 litre / 20-22 derece sicaklik (1 kg seker ve kit mayasi ile ilk kurdugum ile kiyaslamak icin kuruldu)

Ikinci kovayi alarak su anda kovada olani siseledikten sonra kurmayi dusundugum ikili
Coopers Amber Ale
1.5 kg amber smo
0.5 kg orta kmo
US-05 maya
22-23 litre / 20-22 derece sicaklik

Muntons Bock
1.5 kg koyu smo
0.5 kg koyu kmo
S-04 maya
22-23 litre / 20-22 derece sicaklik

Araniza yeni katildim sayilir o yuzden ozellikle son iki tarif yorumlara acik ve muhtactir :smiley:

1 Beğeni

Son iki tarif oldukça iyi ama ben olsam amber aleye biraz da şerbetçi otu atardım, örneğin cascade. Maya kokusu almak istemiyorsanız kit mayasından uzak durun.

1 Beğeni

Pilsner, Wherry, Buğday, American Mocha, American IPA, Bock şimdiye kadar kurduğum kitler. Hep ale mayası kullandım. Başlarda alenin o maltlı tadını çok seviyordum ama şimdi sıkılmaya başladım. Şöyle tatlı olmayan bir lager kurmak istiyorum, elbette kendi mayasıyla. Siz tatlı olmayan hangi kitleri önerirsiniz? Elbette o kadar kötü olmayacak ama istediğim tat tuborgun tadı, yani tatlı olmayan, acı da olmayan bira, bildiğimiz bira işte :slight_smile:

Lager kitlerini US-05 maya ile kurarsanız istediğiniz tadı yakalarsınız diye tahmin ediyorum. US-05 mayanın şeker sindrimi yüksek olduğu için o maltlı, tatlı tat daha az oluyor, fazla meyvemsi tat da üretmiyor.

4 Beğeni

Bende 1-2 tarif bırakayım belki hoşuna gidip yapan olur :slight_smile: veya tavsiyelere açık güzel bir bira oluşur.

Export Pilsner, 22 litre 500gr DME, 500gr Şerbetçi Otlu DME, en son şişelemeye 2-3 gün kala Lubelski şerbetçi otu ile DRY Hop, şişeleme şekeri 750/260 2 adet.

Nog bira kiti, 23 litre, Fransız koyu meşe yongaları ile yapılacak (35gr). 1000/360 şişeleme şekeri

Golden Ale bira kiti 21 litre, Kitten çıkan şerbetçiotu (5gr) kullanılacak, Sherry Olorso meşe yongaları ile yapılacak (35gr) 750/360 2 adet şişeleme şekeri.

Cerveza 22 litre, 500gr şerbetçiotlu dme, 250gr şeker, Mittelfrüh şerbetçiotu ile şişelemeden 3 gün önce dry hop yapılacak. 750/360 2 adet şeker ile şişeleme.

6 Beğeni

Muntons bock siparişi verdim az önce tarife göre 1 kg şekerle yapacağım farklı bir salto denemesi ağır gelirmi bilemiyorum. Sizlerden yararlanmak iyi olur aslında

Bende muntons bock kuracağım.
1.5 kg mangrove lme+0.5 kg ş.o. lu dme ile 24-25 lt arası kuaracağım.
24 ltde yoğunluk kontrolu yapıp yüksekse (1050 üzeri) 1 lt daha su ekleyebilirim.
1047 vb civarı yeterlidir kanımca.
%5.5 üzeri alkol ağır oluyor.:slight_smile: :slight_smile:

1 Beğeni

O kadar açık renk dme kullanımı biranın rengini açabilir yalnız

1 Beğeni

Evet orijinalden bir ton açık olacak. Ama şişe şekeri hariç şeker olmayacağı için son derece gövdeli olacak.
Bock ile “ale” arası bir renk olacak.

Ben zaten normalde dark beer aldığımda içine az açık bira koyup öyle içerdim.
Çok koyu ve tatlımsı bira sevmezdim.:slight_smile: :slight_smile:

Buğday Kuru Malt Özü…1 Adet
Koyu Kuru Malt Özü…1 Adet
Bock Bira Kiti…1 Adet
M76 Bavarian Lager Bira Mayası…2 Adet
23 litre

Sıcaklık 8-14 Derece arasında tutmam gerekiyor. Nasıl olacağına dair pek bir fikrim yok :slight_smile: Apartmanda kuracağım muhtemelen zira balkonum yok. Apartman sıcaklığı 16 derece civarı. Strafor kutu ve buz ile 12-13 dereceyi göreceğimi umuyorum. Önerisi olan var mı?