Sıradaki Kitiniz ve Tarifiniz

Şişede başlangıç setindeki pilsnerim var.
2.kit olarak yeni aldığım ruby red ale kitini kendi maya ve şerbetçi otuyla beraber kuracağım.

Muntons Lager kitini 500 gr ekstra açık kuru malt özü ve 1 kg şeker ile çift kit mayası kullanarak kuracağım sizce nasıl olur?

Muhteşem oluyor …8.kitimdi …Yenisinin 1 haftası kaldı şişlemeye …Tabi onu beklerken 5-6 efes aldım bu hafta …bir önceki lagerin keyfini çıkaran babam efesi içince bu ne ya dedi …Biz yıllarca bu tatsız şeyi mi içiyormuşuz dedi :smile: … Bana bir daha bundan verme bekleriz 1-2 hafta diye söyleyince iyi birşeyler yaptığımı düşünerek mutlu oldum …

Ama kit yeterli bence …extra birşeye gerek yok …

Hakan Bey selamlar, beğendiğiniz tarifleri yayinlamanizi rica edebilir miyim? Bizlere yol göstermiş olursunuz.

Extra birşey derken malt özünü mü kast ettiniz? Kullanmak daha güzel olmaz mı acaba?

Mj Abbey 2 adet
1,5kg şeker
23lt

Northern Star
Kehribar Lme
M44 Us West Coast
800gr şeker
24Lt

5 gün önce
Muntons lager
1 kg muntons kit güçlendirici
1 paket açık renk kuru malt özü
1,5 su bardağı şeker
2 paket w34/70 maya

Sıcaklık 14 derece sabit bakalım nasıl olacak

Northern Star dikkatimi çekti ve bir paylaşım/yorum da bulamadım, rica etsem yaptıktan sonra fikrinizi paylaş mısınız?

Elbette zaten liste paylaşımı yapıyorum forum da bunu da eklerim. Evet bende baktım da pek bilgi bulamadım onun için deneyim dedim :slight_smile: biraz farklı kuracağım gerçi ama bakalım nasıl olacak…

Buğday birasında en beğendiğiniz kit veya kurulum hangisiydi?

Coopers buğday wb06 1kg buğday dme 1kg şeker bence güzel oluyor
Muntons buğday 500gr açık renkli şotlu 500gr buğday wb06 pek beneğenmemiştim
Muntons buğday 1kg buğday dme 1kg şeker k97 ile kurdum şişede 15 gün olsun tadına bakacağım.

coopers buğday+m20+1.5kg buğday dme=çok güzel :beer:

Export pilsner kit. 1 paket açık DME, 1 paket açık şotlu DME, S-04 maya. 3 hafta kova, 3 hafta şişe. Şişe şekeri 750/360 2 adet küp şeker. Hafif maya kokusu var ama tadı çok güzel. Gazlanma, köpük güzel. Tavsiyem saydıklarıma ek 0,5 kg şeker kullanabilirsiniz, alkol oranı biraz düşük oldu. US-05 maya planlamıştım sitede o sırada olmadığı için S-04 ile kurdum.

Brewer’s pilsner
Mj açık renkli lme
Kit mayası
23lt
Benin için basit bir kurulum olacak ancak yaz için hafif düşük gövdeli serinletici bir pilsner düşündüm. Daha sonuç paylaşımlarını görmedim yeni ürün olduğu için bakalım umarım memnun kalırım.

Lucid pilsener
Extra açık dme
Açık renkli şot lu dme
1kg şeker
K-97 maya
24lt

S’Peters Golden Ale
Yorumsuz
20.5 lt
Mayalama öncesi şot + kit mayası
23 C - OG 1040

Amerikan light bira + MJ açık renk LME + US-05 maya + 500 gr. toz şeker + 20 Lt su. (OG 1041) :+1::beer::beer::beer:

Ömür üstad, “Muntons buğday 1kg buğday dme 1kg şeker k97 ile kurdum şişede 15 gün olsun tadına bakacağım.” Tadım notlarınızı alabilir miyiz?