Şişe agacı ve kasa alternatifi

(Eşşekkadaradam) #1

Merhabalar;

Kasa almaya gitmeye üşenince ve de elimde başlangıç paketinin geldiği koliyi değerlendirmeye kalkınca ortaya bu çıktı.
Kalın bir ip ile aralıklar şişe gövdesinden biraz dar olacak şekilde kolinin içini kesintisiz bir şekilde ördüm. ( ipler ister istemez esniyor )
Delikleri önceden tornavida ile açtım, tam ölçülü yapmanız tavsiye edilir ben gözkararı yaptım şekil biraz bozuk oldu ama iş gördü.
Bir de yüksekliği boyundan hemen yukarısı olarak ayarladım ama bir iki parmak daha yukarıda olabilir.
15 dakika falan sürdü.
geçiçi de olsa İş görecek gibi :smile:

(g d) #2

Ben kasa yerine ikeadan tel sepet aldım. Şişelerin arasına kalın karton sıkıştırdım birbirlerine çarpmasınlar diye. Şişe ağacı olarak da bulaşık makinesinin çatal kaşıklığını kullanıyorum. Tek kötü yanı tek seferde en fazla 6 şişe alması.

(Eşşekkadaradam) #3

Eklemeyi unuttum ilk sıra 25 şişe alıyor, üstüne de bir sıra aralara dizilebiliyor.
şişe Yıkama sonrası tam performansını göreceğiz :slight_smile:

(Özgür Demirci) #4

bulaşık makinasını boşaltıp metal çubuklara geçiriyorum ben de; şişeleme yapacağım gün bulaşıkları yıkayıp ter temiz kullanıyorum gayet de iş görüyor :slight_smile:

(Doğuş Yılmaz) #5

Eziyete hiç gerek yok,bu işi sürekli düşünüyorsanız direk şişe ağacı alın derim. Dün şişeleme yaptık inanılmaz kolaylık sağlıyor. Yok şişe devrildi,sığmadı o olmadı bu olmadı derdi yok.

(Levent Bali) #6

güzel fikir, altına havlu serin de uzun ömürlü olsun

(nurhak yetkin) #7

Ben tekelden aldığım 24 lü efes kasasını ters cevirip, şişelerin arınmasını sağladım, buda gayet pratik oldu, yalnız kasa ters cevrildiğinde 24 değil 15-18 arası şişe kapasitesi oluyor, kalan şişeleri ters cevirip, şişeledim, en son şişelenip kasaya yerleştirdikten sonra kendimi bar işletmecisi gibi hissettim.(mutevazi bir bar işletmecisi:)