Şişe arındırma fıskiyesine ( sarı ) konulacak arındırıcı miktarı

Sitedeki şişe arındırma fıskiyesini almış ve kullanmakta olan arkadaşlar kullanımı hakkında bilgi verebilirmi? İlk kitim pilsneri kuralı 6 gün oldu. Şu an dakikada 1 kaynama kadar düştü fermantasyon. Sıcaklık hep 21 derecede sabit. Şişelerimi temizlemeye başlayacağım kalan vakitte ve bu fıskiye kolaylık olabilir diye umuyorum. Site kullanım için 300ml kadar arındırıcı hazneye doldurup kullanmayı tavsiye etmiş. Bu arındırıcıyı suyla karıştırmadan sade olarak mı kullanacağız ki bu çok maliyetli olur yoksa suyla karıştırılmış olan arındırıcıyımı kullanacağız. Ben burada tam yorum yapamadım yeni biracıyım tecrübem az.
Forumda paylaşılanlar çok faydalı herkes edindiği tecrübeyi paylaşıyor her gün okuyorum mutlaka ama bu fıskiyelerle ilgili konuya rastlamadım. Vakit ayıran arkadaşlara teşekkür ederim.

1 Beğeni

Kitinizi kurarken hazırladığınız starsanlı suyu kullanın. Hazneye bir miktar doldurun, bittikçe eklersiniz.

Teşekkür ederim Erdem bey. Bende mantıken sulandırıp kullanılır diye düşündüm ama bir bile sormak’ta fayda vardır.