Şişe denemesi /33cl saydam

Arkadaşlar 33cl şişe denemek istedim normalde duvel.in 33 şişesini kullanıyorum. Resimde ekledim duvel.in o şişesinin şu yöne güzel; kısa olduğundan dolapta dik stoklayabiliyorum (dolap düzenini değiştirmek istemiyorum) aynı şişe efeste de var zaten. 33cl tombul. Lakin ben saydam şişeleri çok seviyorum. Su şişesinde bir denemek istedim. Kırılık patlar diye korktum ama şimdilik kırık değil. Belki gazlanması az olmuş olabilir tabi. Henüz açmadım. Resimler. Bulanık olan şişeleme esnasında çekildi. Tek saydam şişe Beşinci gün. Tavsiye ve uyarılarınıza da her zaman açığım.

:wink:Novice Brewer here!

Duvelin bu 33’lük şişesi efsane güzel. Yeni kuracağım diabolo kiti için elimde 8 tane var. Sırf bu şişe için efesin dandik birasını içeblirim. Saydam olarakta bi kaç tane miller şişem var cerveza şişeleyip denerim bakalım

Koyu renkli şişe olması lazim. Işık olursa bira yapısı bozulur gibi şeyler okudum. O yüzden hiç ışık almayacak şekilde beklettim. Yani belki de gerçekten olmamıştır daha tatmadım.

Bildiğim kadarıyla bunlar su şişesi ve basınca dayanıklı değil, patlama ihtimalleri çok yüksek, ne olur ne olmaz bunları bekletirken kapaklı bir kova ya da birkaç kat poşetleyerek saklamanızı öneriyorum.
Aman dikkat…

1 Beğeni

Ben litrelik şeffaf camda denedim. Hala tüm kiti riske atamam ama litrelik şeffaf camdaki de gayet kaliteli oldu. Ama ben karanlık ortamda bekletiyorum.Tadı gayet güzel oldu. Hatta dibe çöken mayadan uzak kaldığı için litrelik şişedeki ilk kadeh efsane lezzetli oluyor.

33cl şişede basınç sorunu olmadı. Olur diye gibisinde zaten bir kutu içerisinde hiç ışık görmeden muhafaza ettim. Bi haftafa harika bir renk oldu.

1 Beğeni