Şişe Etiketlerini Çıkarırken

Şişeleri sıcak suda beklettikten sonra, zaten %90 oranında kaymak gibi bir şişe elde ediyorsunuz ok ama bazılarında (artık onlar etiketlenirken yapışkan bol mu gelmiş nedir) kalıntılar kaldı.

Onları çıkartmak için pratik bir önerisi olan var mı yoksa bu ev temizliği yapanların camlarda kullandığı maket bıçağı benzeri aletten mi bulmak lazım gelir?

Hazır suda beklemişken bulaşık süngerinin yeşil yüzüyle kolayca çıkıyor.

2 Beğeni

Eşim bıçağın tersi ile ya da ufak bir cetvelle kazıyor balık pulu soyar gibi tabiki ıslattıktan sonra

1 Beğeni

Kaynar su döküyorum catledan. sonra bulaşık teli veya bulaşık süngerinin tel tarafı ile cart cart temizliyorum. Soğuk su ile direniyorlar.

Özellikle zor etiketler var, mesela tuborg amber, efes’in 33’lük küçük şişesi gibi.

1 Beğeni

Şişeleri küvete yatırıyor ve sıcak suyu açıyorum. Yaklaşık 50 litre su doluyor ve 2 kapak(daha fazla değil) konsantre olmayan çamaşır suyu atıyorum. Bu şekilde 1-2 saat bekleyince, çoğu kendini bırakıyor. Çıkmayanları da bulaşık teli ile bastırmadan kolayca sıyırıyorum. Sonrasında iyi bir durulama, gerekirse pbw ve sonrasında sanitasyon ile hazır hale geliyor. Bu arada bunu dışarıdan şişe alırsam yapıyorum, şişeler benimse, etiket yapıştırmadığım için pbw ve star sun yeterli.

1 Beğeni