Şişe Gazlanma Sorunsalı - Kök nedeni sanırım buldum ama ya sonrası?

Arkadaşlar Selamlar,

Ben iki hafta önce (Wherry ve St. Pete’s Golden Ale olmak üzere) iki kiti - 40 litre - kovada 3.5 hafta fermentasyonunu tamamladıktan sonra şişeledim. Şişeleri güzelce kaloriferin yanına dizeledim üstünü battaniye ile örttüm (evimin bu bölgesine defa diziyorum). 2 hafta geçtikten sonra 2 gün önce Golden’dan bir tane içeyim dedim. Buzdolabına attım buz gibi oldu bira çıkardım kapağı açtım - aha - hiç tssst - pssst sesi yok. Bardağa döktüm 0 köpürme… Havadan döktüm banamısın demiyor 1 tane baloncuk çıkmadı… Neyse boşa gitmesin dün akşamdan açıkta kalmış bira misali zar zor içtim. Dün de Wherry’yi deneyim dedim. Tamamiyle aynı gaz 0. İlk defa böyle birşey ile karşılaşıyorum çok şaşırdım. Kapaklara baktım kapaklar sağlam şekeri de koyduğumdan tamamiyle eminim. Düşündüm düşündüm. Kaloriferin yanına koydum ama yer mermer. Yere bi ellersin yer buz gibi. Şişelerin derecesini ölçtüm 12-13 civarı dolaşıyorlar. Her ne kadar kalorifere yakın koysamda tabi mermerle tamamen temas ettiğinden tüm ısıyı mermere iletmiş bizim biralar ve çözümlemem o dur ki mayalar uykuya geçmiş şekeri eritmemiş.

Biraların hepsini karton kutunun içine battaniye sererekten yerle temasını kestim kalorifere dayadım. Eminim şu an 25 derecede takılıyorlardır.

Şimdi soruma gelirsek. Bu maya 2.5 haftadır uykuda. Bunları şimdi sıcağa çekmem bu mayaları uyandırır mı? Yoksa kaybettik mi maya kardeşleri? Şişe şekerlerini yiyemeden mi öldüler yoksa? Ben bu biraları gazsız mı içmek zorundayım? Var mıdır tavsiyesi olan?

Eyvallah bu sevindirici bir haber şimdi her bir şişenin sıcaklığı yerine oturdu kalorifere yakın olanlar 24 derece civarlarında uzak olanlar 20 derece civarlarındalar. bir iki hafta daha beklicem artık Goldenla Wherry tatmak için. Çünkü gazsız birada hiçbir tadı alamıyorum.

Bu yaklaşıma göre daha sonra kullanmak üzere kavanoza koyup buzdolabına kaldırdığımız tortuyuda iki hafta sonra kullanabiliriz. Ancak forumda mert bey 4-5 gün içinde kullanılmasını öneriyordu. Bu iki durum çelişiyor gibi ?

Kontra argümanı olan?

Herkese Selamlar,

Bugün dayanamadım Golden Ale’den birtane daha açtım. Gazlanma mükemmel!

6 gün içerisinde kendini topladı biralarım. Demekki neymiş halı yada battaniye sermeden, yere direk temas edecek şekilde şişeleri bırakmamak gerekmiş.

2 Haftadan sonra mayaların uyanıp işlerini yapması da beni şaşırttı doğrusu.

1 Beğeni

Öncelikle şunu söylemeliyim. Maya dolapta uzun sürece bekleyebilir. Ancak tortu enteresan bir şekilde son derece sıkı bir şekilde kapatılmış kavanozda bile hava alabiliyor. Bir ay beklettiğim buğday mayam küflenmişti, bu nedenle kısa sürede kullanın dedim. Sonrasında 3 kat strec film kullandığım bir başka tortuda bu sıkıntım olmadı ve mayanın uzun süre durabileceği noktasındayım. Bahsettiğim konu mayanın ölmesi ile alakalı değildi.

1 Beğeni

Yabancı forumda okudum.
Bunlar hristiyan tabii.
Tanrıya maltı biraya dönüştüren maya yarattığı için şükrediyorlar.:laughing::laughing:

Doğruya doğru mu? Evet doğru.:blush:

1 Beğeni