Şişe kapağı etiketi

ben şişelerin üzerindeki etiketleri her bira yapacağım zaman sökmek ve yeni tasarım yapmak istemediğim için kapaklara etiket tasarımı yapmak ya da farklı renklerde stickerlar istiyorum. forumda da arama yapmama rağmen bu konuda bir şey bulamadım. fikirleri olan ya da ankara’da buna benzer bir çözümü olan arkadaşımız paylaşırsa sevinirim.

Onun yerine çoğu kişi kapağa çıkmaz kalem ile direkt yazmayı tercih ediyor.

Ben öyle yapıyorum. 2×2 cm boyutlarındaki yuvarlak şekle photoshop ile hangi kit olduğu ve ne zaman şişelendiğini gösteren yazı ekliyorum. Her kite farklı renk yapıyorum. Renkli yazıcıdan çıktı alıp şişe kapaklarına tutkalla yapıştırıyorum.

1 Beğeni
http://forum.butikbira.com/t/butik-uretip-ticari-olarak-bira-satmak/1295/63?u=hm_mania&source_topic_id=2839

Ya da transfer baskı tekniği uygulanabilir sanırım.

arkadaşlar, bir kırtasiyeden her renkten 40 tane olmak üzere şu stickerları buldum. Kapaklara yapıştırıp numara da verebilirsiniz.

1.75 lira 240 sticker. Gayet pratik bir çözüm gibi geldi bana.

5 Beğeni

Çıkmaz kalem kullanıyorum. Kapağa istenilen tüm bilgiler yazılabilir. Bir süre sonra inanın kapaktaki renkler bile karisiyor.

Ben her bir kapağın üzerine kodlayıp, kodların her birinin açıklamasını da bira köşemdeki mantar panoya yazıcam.
Böylelikle kendimi uzay gemisi uçuruyor gibi hissedicem. Yahu ben bu hafta sonu kapak mevzuuna kafayı feci takmıştım. Çözümümü sevdim. Bu arada yarın elimde ruby red ale ve evil dog olacak.
Hangisini yapsam? @GunelOzgur

Oyum ruby red aleden yana. Evildog hiç bana hitap etmiyor açıkçası.

Etiketlerin çapını ölçtünüz mü? Ya da kapak üzerinde fotoğraf paylaşabilir misiniz?

Tam kaplamıyor ama bikaç şeyi yazmak için gayet yeterli büyüklükte. Akşam resim atarım. @Nurtan_Meral

bunların kapağı tamamen kaplayanları da var.

1 Beğeni

Gayet güzel ve pratik bir fikir :beers:
Karıştırırım diyen, aşağıdaki gibi basit bir kağıt hazırlar olur biter.

Bu enerjimi atom fiziğine harcasam haftaya galaksi falan keşfederim.

2 Beğeni

Yanına da rasberry’cileri de alırsan tamamdır bu iş :joy::joy::joy: