Şişe Patlama Riski

Arkadaşlar bira yapımında kafamı en çok meşgul eden ve beni açık ara en korkutan şey şişe patlatmak.
Yüksek sıcaklıkta bekletmek bir risk, fakat kaç derece gibi bir sıcaklıktan bahsediyoruz genel olarak? Mutfak dolabımı şişe bekletmek için ayıracağım, sıcaklık kaçın üzerindeyse mutfak dolabından vazgeçmeliyim?
Şeker miktarı olarak sabit her kitte 750/360 lık 2 küp şeker (4.2g) düşünüyorum. Gazlı bira sevdiğimden düşürmek istemedim fakat bu riski göze almaktansa bunu azaltabilirim, sizce çok mu takıyorum 4.2gramda devam etsem sıkıntı çıkar mı?

Üstat 20 derece olsun bekleme mekanı, 21 olmasın. Sonuçta şişede de olsa fermantasyon devam ediyor. 4,2 gr’dan bir şey olacağını sanmıyorum. En azından benim başıma ters bir durum gelmedi. Sabit 20 derecede mağara gibi bir odam var, ışık almayan. İdeal ortam budur yani…

2 Likes

Forumda okuduğum kadarıyla patlama riski ilk 15 günde yüksek, sonrasında risk azalıyor. Bende hep 4.2 gram ile şişeledim şimdiye kadar, problem yaşamadım. Oda sıcaklığı saklamak için uygundur diye düşünüyorum.

2 Likes

Şişe bu kadar kolay niye patlasın ki? Binlerce insan birasını şişeliyor ve patlamıyor? 5 gram koyan da çok üstelik.

2 Likes

Okudugum kadariyla

Fermantasyon bitmeden siselemek
Safe limit ustu seker koymak (1 lt 10 gr diye biliyorum + - olabilir)
Sise de kilcal catlak olmasi

2 Likes

real ale 'i eylül ortalarında, 750*360 'lık iki adet şekerle şişeleme yaparak oda sıcaklığında beklettim. hava sıcaklığı yaklaşık 25 derece civarındaydı patlamadı. kolay kolay patlamaz fakat tadına etkisi oldu mu derseniz tadı şampanya gibiydi :slight_smile:

Onlar zaten kurallar hocam arkadaş durduk yere şişelerim patlar mı diye konu açmış ondan bahsediyorum. Bulunduğum her platformda söylüyorum ama biz bu konuda değişmeyeceğiz muhtemelen konu açmak yerine sağ üstteki arama tuşunu kullanmak gerekir diye düşünüyorum.

2 Likes

Merak etmeyin, güvenli limitler içinde kaldığınız sürece şişe patlaması riskini gözardı edebilirsiniz. Şişeleri devirip kırma ihtimaliniz onların kendiliğinden patlama ihtimalinden her zaman daha fazla :smile:

Daha önce bununla ilgili birşeyler yazmıştım, ona birşeyler eklemek gerekirse ölçülü miktarda şeker koyduğunuz ve mayalanmanın bittiğinden emin olduğunuz sürece sıcaklık değişimleri şişe içi basınç anlamında çok büyük bir etki yaratmayacaktır.

Meraklısı için pV=nRT yi hatırlamak faydalı olabilir :wink:

Oda sıcaklığının 20’den 40°C’ye çıkması Kelvin cinsinden yalnızca %7’lik bir basınç artışına karşılık gelirken şekeri şişe başına 4 yerine 6 gram koymanız %50’lik bir basınç artışına sebep olur (basitçe).

11 Likes

hocam bir sorum var size. aynı okuldanız, bitirme projemde teorik bütanol fermantasyon dizaynı yapmıştık. orda çözelti içinde hep şeker yoğunluğunu baz alıyorduk mayanın çalışma etkinliğini hesaplamak için. Burada da şişe boşluğunun fazla kalması yani az hacimde biraya aynı miktar şeker koymak, yüksek besin yoğunluğu -> daha fazla maya etkinliği -> daha cok CO2 denilebilir mi? yoksa tamamen şeker kütlesi ile mi ilgili ( burdan gidersek de belirli mol şeker, belirli molde gaz verir diye bir mantık çıkıyor) . Hangisi doğrudur hocam , gerçi diğer parametreleri de göz ardı edemeyiz

bu konuyu daha geniş olarak nedenleriyle tartışmak istemiştim hocam

Boşluğu fazla bırakmak hızlı ve fazla gazlanmaya etki ediyor denemelerimde onu gözlemledim.
Birde patlamayı 1 kez deneyimledim fakat neden olduğunu bilmiyorum 3 4 aylık kitimin 1 şişesi patlamıştı. aynı şekilde yapılmış şişelenmiş aynı ortamda duran onlarca şişeden 1 tanesi aylar sonra patlaması ilginç gelmişti bana fazla kafada yormadım açıkcası ama patlama olayı çok can sıkıcı resmen bomba gibi patlıyor şarapnel gibide yayılıyor etrada

2 Likes

Arama yapacak arkadaşlara örnek veri olsun diye bu başlığa ekleyeyim.

23 gün kova sonrası FG 999 değeri ile sişelediğim Pilsner ve (şişede 15. gününde) buuuum :boom: :smile:
Her patlama fermantasyon bitmediği, şişe şekeri fazla kullanıldığı için olmuyor. Yoğunluk yerin dibinde de olsa, şişe şekeri ölçüye göre de eklense şişe formunda herhangi bir sorun varsa o şişe patlayabiliyor. :slight_smile:

6 Likes

şişenin patlamsı entersan …!
daha önce pet şişede bitki akvaryumu için co2 üretmeye karar vermiştim araştırırken youtube da pet şişe basınç testlerinde benim ulaşamıycağım noktalara eriştiğini görünce rahatlamış rahatca sistemi yapmıştım.
Cam daha sağlam olması gerekiyor…
Bahsedildiği gibi şişedeki camın hatası sebebi ile zayıf nokta oluşmuş olmalı.

Tuborg şişesi mi bu patlayan?

Evet Tuborg gold şişesi.

Teşekkür ederim, bende sağlam ve daha koyu renkli olduğu için tüm şişelerimi tuborg gold olarak biriktirmiştim.
2 adet 750x360 şeker ile şişeliyorum. Garanti olması için biraların altına birşeyler düşüneyim. Çünkü benim şişe dolabı, gardırobun üst katı :slight_smile:

Ben şişelemeden önce tekrar tekrar kontrol ederim şişelerin durumunu, sorunlu gördüklerimi direkt atarım. Fakat yine de şişede sorun olduğu bariz belli değilse illaki gözden kaçanlar oluyor. Şayet şişeler daha önce kullanılmamış şişe değilse temkinli olmakta fayda var. Temizleme derdi bir yana talihsizlik eseri denk gelirse ciddi yaralanmalara yol açabilir…

Bu şişe patlama olayı şişelerin çalkalanmasından dolayı olabilir mi acaba

Şahsen şişeleri hiç çalkalamıyorum, sadece şişeledikten hemen sonra boyun kısmında kalan şekeri almak için ters-düz ediyorum. Zaten bu patlayan 2. şisemdi, ilki aylar önce denk gelmişti. Çalkalanacaksa da çok zaman geçmeden yapılmalı. Büyük ölçüde gazlanmış ve basınç oluşmuş şişe eğer problemliyse ve çalkalanıyorsa bence büyük risk… Başımıza gelmedi diye bu ihtimali gözardı etmemek lazım.

1 Like

Bu patlama dediğiniz, ortalığa cam parçaları fırlatacak gibi bir patlama mı? Yoksa kırılma gibi bir şey mi? Hani elde bardak yıkarken kırılır falan? Hayır bomba gibi patlıyorsa tehlikeli, şişeyi açarken bile olabilir hayati risk oluyor :thinking: