Şişe şekeri yerine kuru malt özü

Şişe şekeri yerine kuru malt özü kullanan oldu mu? Gazlanma ve köpüğe etkisi nasıl olacaktır? Miktar ne olmalı gibi sorular var aklımda.

Ben ikinci mahsülümde denedim. 55 gram kme yi su ile eritip 10 şişeme eşit oranda döktüm. 4.7 gramlık (bir büyük bir küçük küp şeker) ölçek kadar etki etmişti şişe başına.

3 Beğeni

Malt özü nü suda eritmelimiyiz ? Direkt şişeye koysak nasilbi sonuç alırız sizce ? Yada kuru malt özü ile şekeri yarı yarı koysak şişeye bir küçük küp şeker ve 2.6 gram malt özü mesela ?

Malt özünü suda eritme nedenim eşit şekilde dökebileceğimi düşündüğüm bir ölçülü mezüre sahip olduğum içindi. 2.6 gramlık ölçüm yapabilecek hassas teraziniz varsa öyle kullanın

1 Beğeni

Eğer priming olarak sofra şekeri yerine kuru malt özü kullanacaksak, 100 gram sofra şekerini ikame etmemiz için 148 gram kuru malt özü kullanmamız gerekir.

Kuru malt özünün,kuru madde oranı ve fermente edilebilme oranı sofra şekerine göre daha düşüktür.

Ancak ben genellikle sofra şekeri yerine direkt sıvı malt ekstraktı kullanıyorum ve daha kaliteli sonuçlar alıyorum

1 Beğeni

şişeleme konusunda kafam gerçekten çok karışık her türlü öneri için teşekkür ederim :smile:
başka önerileriniz var mı acaba ?

Alp Bey bunu biraz daha açabilir misiniz?
Sıvı malt özütünü mevcut kitten mi kullanıyorsunuz? Şişelere eşit olarak nasıl dağıtıyorsunuz?

@Serter Hocam şekerden daha başarılı bir gazlanma ve tad değişimi oluyor mu denememizi önerir misiniz ?

Küp şeker iyi sonuç veriyor, kuru malt özü oldukça fantezik geliyor bana şişeleme şekeri yerine kullanıldığında.

Peki sıvı malt özü için ne düşünürsünüz ve şeker/lme oranı nedir? Mangrove jack’s sıvı malt özü aldım ve hepsini kullanmayı düşünmüyorum artanını şişeleme için kullanabilirim. Bu yüzden fikriniz önemli benim için:)

Tortu bakımından bir fark yaratıyor mu peki lme yada dme gazlanma için kullanıldığında ? Benim aklımı hep bu kurcalıyor, ilk kitimi şişeleyeceğim ve tortuyu ne şekilde azaltırımı düşünüyorum.

Bence şeker yerine kuru malt özü olur.
Sadece 2 gr gelen şurup kabı vb benzeri derin kaşık lazım ve silme doldurunca 2 gr olması lazım.
Derin ve ağzı küçük olursa şişeden dökerken rahat olur.
Yoksa huni muni uğraştırır. Pratik ve hızlı olması lazım.:grinning:
Bir ilave daha:
Dme nin yaklaşık 200 gr ı şişeleme sırasında kullanılacağı için… kalanı şişeleme sonrası açmışken bekletmeden yeni kit kurulumunda kullanılır ve risk almamış oluruz.:grinning:

Dme çok kolay nem çektiği için şişe şekeri olarak kullanmak eziyet, ayrıca tamamı fermente olmadığı için şekere göre daha fazla kullanmak lazım.

1 Beğeni