Şişedeki Gibi Durmaz


(Metehan) #1

Öncelikle konunun “Diğer” başlığına mı yoksa buraya mı açılması gerektiğine emin olamadım hatam olduysa affola.

"Kentin farklı noktalarına yerleştirilen heykellerle çeşitli mesajlar vermeyi amaçlayan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nce Tepebaşı ilçesine ‘sarhoş adam’ heykeli konuldu. Belediye tarafından daha önce Porsuk Çayı ile çevresinin temiz kalmasına dikkat çekmek için ‘Kovadan balık tutan adam’ ve ‘Çekirdek çitleyen eşek’ heykeli çay kıyısına yerleştirilmişti. Büyükşehir Belediyesi’nce bu kez, alkolün zararlarına dikkat çekmek için atölyede ‘sarhoş adam’ heykeli hazırlatıldı. ‘Şişede durduğu gibi durmaz’ yazılı, yanında içki şişesi bulunan, bank üzerinde sızmış adam heykeli, eğlence mekanlarının yer aldığı Hoşnudiye Mahallesi’nde, ‘Barlar Sokağı’ olarak adlandırılan Vural Sokak girişine konuldu. "!

Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/gundem/sarhos-adam-heykeli-sokakta-40778392

5ab0dd357152d82de0ea513b

Bu haberin vesilesi ile ben de tekrar Butik Bira’nın misyonunda yazdığı gibi biranın sarhoş olmak için değil; tadı, kokusu ve keyfi için içilmesi gerektiğini hatırlatmak istedim. :smile: Sonuçta şişedeki gibi durmaz :joy:


(Şişede Enaz BİRAY) #2

Ağzıyla içmeyi bilmeyenler için kullanılacak bir söz öbeği.


(Simge Güler) #3

Sızana kadar içmek de insanların tercihi. Şişede durduğu gibi durmama noktası başka insanlara zarar verme kısmı ile alakalı bence. Onun dışında isteyen içip sızsın isteyen göbek atsın isteyen ağlasın veya gülsün.

Yeter ki başka insanlara zarar verecek herhangi bir şey yapmasın.