Sisedeki mayaların etkilenecegi Co2 ve basınc kosulları!

herkese merhaba,
Aksam aksam aklıma bir Zihni Sinir sorusu geldi. Mayalarımız doymamıstır yesinler, cıkarttıkları CO2 de bize gaz olsun diye siseye seker ekliyoruz ya, ayrıca bir de diyoruz ki ne kadar kalırsa o kadar iyi diye(ki dogru).
Sise içerisinde kapak kapalı oldugu için CO2 cıkamıyor bir sure sonra basıncla suda “eriyor”, aynı zamanda basınc da artıyor. Merak ettigim sey su; peki bizim cici mayalar ne kadar basınc ve co2 içerisinde calısmaya devam eder?? yeter bu basınc ve C02 oranı dedikleri bir yer var mıdır??
sevgiler

İllaki bir sınırı vardır ama ulaşması çok zor rakamlardır diye düşünüyordum. Evde bira yapımı bağlamında bunun bizi etkilemesi imkansız, mayalardan önce şişe patlar :slight_smile:

ben de aynı seyi dusunuyorum ancak mayaların yemesinin de bir sınırı var mıdır acaba??? neden soruyorum, bugday birası yaptım, gazlı olsun diye bugdaya atılacak seker kadar attım, yani biraz fazla. ilk denemde oldukca sekerli(serbet) geldi, acaba mayalar hepsini tuketebilir mi, bir sınırı var mıdır diye mreak ettim sadece?

Murat Bey,

İlk denemenizi şişeledikten ne kadar sonra yaptınız ve şişeler kaç derecelik ortamda bekledi?
Malumunuz kış ve 17-18 derecelerde bekleyen şişelerin gazlanma süresi yani şekerlerin tüketilme süresi biraz daha uzun süreceğinden şekerli tad almanız normal olabilir.

Bireysel tecrübelerime dayanarak; buğday veya diğer biraları yaparken her seferinde 3-5 şişeye ya az şeker ya da fazla şeker koyarım. 7 gr kadar şeker koyduğum biralar bile zamanla şekeri tüketip gazlandı, yani illaki şişedeki mayaların da tüketebileceği şeker miktarı sınırlı ama bu ne kadar bilemiyorum eğer 8-9 gr şeker koymadıysanız zamanla şişedeki şeker gaza dönüşecektir. Ha belki 8-9 gramı da tüketebilir mayalar ve sonunda bom! şişe patlaması bile olabilir :slight_smile:

uzun zamandır oldukca fazla kit yaptım, ilk defa boyle bir sey olunca olaya daha bilimsel yaklasayım dedim;) bu is için dolabım var, ayrıca bir odayı da ayırabiliyorum, oda her zaman 20-22 derece arasında, dolayısıyla sıcaklıkta sorun yok. BB seker olcegi ile 33 luk siseye 50, 50 lik siseye de 75 lik attım. aynı zamanda kiti 2 bugday DME ve 1 kg seker ile kurmustum, sanırım sadece sise sekeri degil, kova sekeri de fazla geldi. zaten o yuzden mayalara fırsat vermek için 1 aya yakın kovada tutmustum. OG 1055 FG1010 cıktı. bu tecrubeye gore bir dahaki sefere OG 1050 uzerine cıkarsa “bugday biralarında” 2. mayayı atabilirim. bugune kadar gerek duymadım, cunku malt ozu erittigim suda 1 saat oncesinden maya uyandırma yapıyorum. aynı zamanda bu partide de fırtınalar kopmustu. her kit bir tecrube, bakacagız.
siselerin patlayacagını dusunmuyorum, bu kadar sekerli bir tadı oldugu için 2 aydan once acmamak en iyisi, 3 hafta sonra bir tane daha denerim, bakalım artık.

1 Beğeni

Fazladan şeker koyarsanız, gazlanmasının tamamlaması için süre artar. Onun dışında hiç bir sorun olmaz.

Çok fazla şeker şişelerinizi patlatabilir ama.

50’lik şişeye tepeleme 75’liğin ölçeğinde şeker attığım çok oldu buğday birasına ve sorun yaşamadım hatta fazla şekerden de patlayan şişem hiç olmadı.

Eğer kitten çıkan maya ile yapıldıysa 6 gr olduğu için 1 kg dme ve şekeri sindirmekte zorlanmış olabilir ama FG de o kadar anormal değil. Bir yandan da sindirmiş gibi duruyor. Diğer yandan yazdıklarınızdan şişelerin 5 haftalık olduğunu anlıyorum ki buğday kitinde şimdiye gazlanmanın hemen hemen tamamlanmış olması gerekiyordu bence.
İlginç bir durum var gerçekten :slight_smile: :slight_smile:

1 Beğeni

Buğday biralarında 4,5 volume üst sınır. Bu da litrede 15 gr’a kadar şeker kullanılabilir demek. Ama şişelerin ikinci el olması, evde yapıldığı için standartın tam oturtulamaması gibi durumlardan kaynaklı 50 cl şişede üst sınırı 7-7,5 gr yerine maksimum 6 gr olarak belirlemek daha sağlıklı olur.

1 Beğeni

Benim hatam, dogru duzgun anlatmadım.
23 Lt Muntons Bugday kit Maya Munih Bugday Mayası
2 Adet Bugday DME, 1Kg seker
Kurulum Tarihi 08.01.2017 OG;1055
Şiseleme tarihi 04.02.2017 FG;1010
ilk deneme tarihi 11.02.2017 (deneme amacım, maya tadına gore ne kadar bekletecegimi anlamak, ilk ilk zamanlarda anlayana kadar 3 de 1 i gidiyordu partinin. simdi 1. hafta acınca soda sisesinde anlıyorum ne kadar beklemem gerktigini, atıyorum arkaya, unutuyorum)
sonuc ise serbet!!! bekleyince olacak tabiiki(wb-06 degil sonucta;;)) ben sadece daha bilimsel yaklastım, seker cok gelince mayacıklar hepsini bitirebilir mi diye merak ettim.

Öncelikle şişe şekeriniz hakkınızda yazalım. Şeker ölçeğinin 75’lik kısmı şeker tanelerinin büyüklüğüne göre değişse de en fazla 6 gr’a kadar alıyor sanırım. Bu da 50 cl şişede 6gr üst sınırını kabul edersek, sıkıntı yok gibi. Yine de bir dahaki sefere 5 gr’ı çok geçmemeye çalışın derim.

Mayaların ne kadar basınca kadar çalışabileceğini bilmiyorum ama şişeyi patlatana kadar çalışabildikleri için, fazla basınçtan çalışamazlar mı endişesini es geçebiliriz.

Hala aldığınız şekerli tat konusunda tabi ki başlangıçtaki içerik (fazla şeker ve malt) etkilidir. Ama mayanın da etkisi çok bu konuda. Her ne kadar her 1 litre şerbet için 1 gr maya dense de bence kullandığınız 11 gr maya kullandığınız içeriğe uygun. Mayalar çok olsa biraz fazla ester üretir ama yine de hakkından gelir o içeriğin. Ortam sıcaklığı aynı olsa da bazı mayalar yavaş çalışıyor, bazıları hızlı. Yavaş olanlar iyi ya da hızlı olanlar kötü demek yanlış olur. Coopers kit mayaları çok hızlı ama sonuçları da güzel. Brewferm’ün kit mayaları ise baya yavaş ama 2 ay kadar bekleyince onlar da güzel sonuç veriyormuş, muş diyorum çünkü ilk kez Brewferm kurdum bekliyorum ve 3 hafta sonrası hala şekerli şekerli duruyorlar :slight_smile: