Şişeledikten sonra şişelerin durduğu ortam önemli mi?

Selam,

Şişelemeyi bitirdikten sonra şişelerinizi nasıl bir ortamda saklıyorsunuz? Şu an İzmir 30-35 'C’leri görmüş durumda. Oda sıcaklığında tutmak durumunda kalıyorum ben. Işık almayan, her zaman sakladığım odada saklıyorum ama içime bir kurt düşmedi değil.

25 derece ve altında durmasının daha sağlıklı olacağını düşünüyorum. Daha bilgili arkadaşlar cevap yazacaklardır.

Sıcaklık orda da önemli. Ben efes kasalarına koyup evin en serin yeri olan banyoya depoladım. Dışarısı 40 derece bile olsa burası maksimum 23-24 dereceye çıkıyor.

Benim son 1 haftadır 27 derecelerde, biranın tadına olumsuz etkisi olur mu?

Walla bende de aynı durum var, siseleme sonrasi ilk birkaç hafta 25 ve aşağısında tutabilmis olmama güveniyorum, sanirim ve inşallah sonrasında cok onemli değildir :slight_smile:
hatta biraz önce stout siseledim onları buz takviyesiyle strafor kutuya aldım ve kutumda yer kalmadigindan yeni kit kurmaktan birkaç haftalığına vazgeçtim. Zira izmir yanıyor Risk almadım.

Merhaba,

Bende İzmir yaşıyorum ama sağolsun eşimin kuzeni bir strafor köpük hazırladı dondurduğum buz şişeleri ile en yüksek 20,2 sıcaklığı gördüm. Genel olarak 17-19 bandında oynuyor. Sizde bir strafor yaparsanız ara vermeden devam edebilirsiniz.

1 Beğeni

Arkadaşlar, Olur mu sizce???

barış bey mesaj üzerinden bayağı geçmiş en iyi cevabı siz bulmuş olmalısınız biralarınızın tadı nasıldı şu an bende aynı dertteyim ekim ortası olmasına rağmen çukurova 30 derecenin altına düşmüyor evde sürekli güneş alan bir cephede gündüz sıcaklık 28 derecelerde geziniyor şişeler için alternatif bir çözümüm ama bu kadar uğraşıp ekşi bir bira elde etmekten korkuyorum sizin bira tadımınız nasıldı?

1 Beğeni

Denizli’deyim. Kovayı koyuduğum ortam güneş almıyor ve sıcaklık şerit termometreye göre 20-21 aralıklarında. Şişeleri de bu koşullarda saklayacağım. Merak ettiğim şey şişeleri bu koşullar altında maksimum ne kadar süre tutabilirim? Kova boş durmayacak 2 haftada bir yeni kit kuracağım stok yapmak lazım :slight_smile: Buzdolabı masrafı yapmak istemiyorum o yüzden sordum.

1 Beğeni

Bence önemli,karanlık bir ortam(koli içinde saklamak kolayıma geliyor), yine 20-21 derece sıcaklık sanal kova ortamı oluşturduğu için mayalar yine kovadaki performansa devam ederler diye düşünüp 10-12 gün bu şekilde muhafaza ederim.

1 Beğeni

Şişelenen biranın ömrü hakkında…başlangıç kitinin içinden çıkan kitapçıkta 16.madde bunu yazmış:
Oda sıcaklığında 6-8 ay .

Yıllandırmaya uygun kitler de varmış. Ama ben o kadar bekleyebilir miyim?:stuck_out_tongue_closed_eyes:

1 Beğeni

ohooo 8 ayda ilk kurduğum kitlerden yalnızca güzel fotoğrafları kalır :slight_smile: bu arada teşekkürler kafam rahatladı :slight_smile:

1 Beğeni

Yazın ayrı dert kışın ayrı dert
Şişeler gece 15 gündüz 18 derecede bekliyor
Soğuk sıkıntı olurmu

1 Beğeni

İlk iki gün genelde kitin kurulduğu sıcaklıkta şişe stoklama öneriliyor.

Sonra daha soğuk ortam olabilir.

Kitten çıkan kullanım klavuzuna bakmalısınız.
Şişeler soğukta bekletince daha duru oluyormuş genelde.:slight_smile:

Ale maya kullandiysaniz 15 derece dolaylarinda mayalar uykuya gecebilir. Sicakligi biraz daha yukseltmelisiniz. Min 17de tutarsaniz olumlu karbonizasyon saglarsiniz, priming icin 17 derece alti risk teskil etmeye baslar. 17 altinda olmaz demiyorum, olmadigi oluyor, ya da cok yavas seyreden bir surec oluyor.

2 Beğeni

Küçük bir elektrikli ısıtıcım var onunla akşamları ısıtayım biraz. Şimdilik yapabileceğim bu.
Bilgilendirme için teşekkürler

1 Beğeni