Şişeleme esnasında şişenin içine limon kabuğu atmak?

Öncelikle herkese keyifli günler dilerim.
Şişeleme esnasında şişenin içine küçük parçalar halinde limon kabuğu atmak ne gibi etki yaratır deneyen var mı? 5 şişe içine ben attım sonuçlarını bilmediğim ve patlama ihtimaline karşı bez ile güzelce sardım? Daha önce tecrübe eden arkadaşlarım var ise paylaşımda bulunurlar ise çok memnun olurum. Olur da patlamaz ise 20 gün sonra bildirimi güncelleyeceğim.

1 Like

limonun kabuğunda biranızı bozacak mayalara zarar verecek bakteriler olabilir direk olarak atmak risk. Mesela şanslısınız biranız kontamine olmadı asitsiz bir bira olma olasılığı var.

cok cok buyuk bi ihtimalle o siseler kontamine oldugu icin actiginiz an kopurmeye baslayacak buna gore dikkat ederek acin evi batirmasin

Bakalım merakla bekliyorum ne olacak diye ardiye kısmına koydum ve büyük olasılıkla dışarda bahçede açarım.
Ufak parçalar halinde 5 adet limon nane- 5 adet limon nane defne ve 5 adet limon yaptım. Yani aksi durumda 15 şişeyi gözden çıkarttım. Forumda daha önce böyle bir konu göremedim daha önce yapan var mı o da mechul belki denenmiş fakat tecrübeler paylaşılmamış olabilir. Bakalım sabırla bekleyip ne olacak göreceğiz

forumda bu konuda baska yardımcı başlıklarda var ayrıca türkçe , ingilizce forum dısında da arama yaparsanız bir çok kaynak bulabilirsiniz ,

limon kabuğu çay ile güzel oluyor, veya hazır nane limon aldıysanız ilave olarak tavsiye ederim.

Ben de daha önce şişeleme esnasında limon kabuğunun sarı kısmı ve çilekle denedim çok güzel oldu hiç sıkıntı yaşamamıştım

Bu paylaşımına çok sevindim umarım benimde iyi olur, güzel mesajlar paylaşırım buradan. Bende sarı kısmını ekleyip şişeledim beyazını kesmeden.

Şu an şişelemenin üzerinden 14 gün geçti ve şişeleri tek tek açtım hepsi harika tavsiye ederim. Kontamine olmamışlar :slight_smile: güzel bir yaz birası elde ettim. Fakat defne yaprağı parçası baskın olmuş baharatlı gibi :wink: farklı demlemeler ve denemeler yaptıça bu post altına yorumlarımı bırakırım. Görüşmek üzere

1 Like

elinize sağlık keyifli içimler :+1:

1 Like