Şişeleme öncesinde şekerin temizliği

Merhaba, kitapçıkta bu konu hakkında bira yapım kılavuzunda ve sitede pek bir bilgi bulamadım. Şişelemeye başlmadan önce içine toz şekeri koyuduğumuz kabı ve şeker ölçeğini yine yıkayıp starsanla arındırmamız gerekli mi acaba?

Sanmıyorum. Alkol zaten gereğini düşünür :wink:

Kullanacağınız bütün ekipmanları starsan ile arındırın.

Ayrıca bir tavsiye; toz şeker yerine küp şeker kullanın.

1 Beğeni

Küp şekeri kırıp öyle mi atmalıym şişenin içerisine, bütün olarak geçebilcek genişlikte değil sanırım şişenin ağzı.

Kırmanıza gerek yok, dışarıdan bakınca olmaz gibi geliyor ancak geçiyor merak etmeyin :slight_smile:

1 Beğeni

Peki teşekkür ederim :slight_smile:

750/360 lık olanlar, rahat geçiyor. Torkunun kapaklı teneke kutusunda olan şekeri almıştım, kutu boşaldıkça aldığım yeni şekerin ambalajını açıp hemen o kapaklı kutuya transfer ediyorum. Kapaklı kutu iyi olur en azından tozdan toprak korur, bulabilirseniz alın derim.

Peki hemen ondan aramaya başliyim, bir de 50cc lik şişe için iki tane atmamız gerekli değil mi?

Birasına göre değişmekle birlikte genelde evet 2 tane atıyoruz. Şişeleme şekeri ile ilgili forumda çok konu var, araştırırsanız daha detaylı bilgi bulursunuz

Şahsi görüşüm; toz şeker ile şişelediğim biralarda daha güzel gazlanma gördüm. küp şeker bazen geç eriyip karışıma girebiliyor.

2 Beğeni

Merhaba,

Ben de toz şeker kullanıyorum. Öneriyi görünce merak ettim, küp şekerin avantajı nedir @owl ?

Küp şekerin avantajı olsa olsa, ölçek ıslanması gibi sorunlar olmayışı, kullanma ve ölçüm kolaylığı olabilir. Toz şeker ise tabiki daha doğal ama kullanması ve hijyeni muhafaza etmesi biraz daha zor gibi geliyor bana.

İlk kitimden bu yana hiç toz şeker kullanmadım. Onur Bey’in bahsettiği avantajlardan dolayı küp şeker kullanıyorum.