Şişeleme şekeri ve ilk dolum

arkadaşlar fermantasyonun ilk haftasi bitti yavaş yavaş şişelerde birikiyor kafamda iki tane soru var şişe şekerini birayi şişeye doldurduktan sonrami aticaz öncemi?

Ayrica Hidrometre ils yoğunluk ölçümü yapicam 20. günde yaklasik 100 ml alicam içinden daha sonra ilk şişeyi doldururken dipteki tortulu kisim gelmesin diye 1 bardak alip dökenler gördüm sizce bende böyle yapmalimiyim

1 Beğeni

Bana göre şekeri koyup üzerine dolum yapmak daha kolay. Hangisi işinize gelirse. Zaten beklerken o şeker dibe çöküp mayalara mama olacak.

Kovanız doldurma yerine gidene kadar çakalanmamış veya yeteri kadar sabit durarak dinlenmiş ise dip tortusu gelmiyor. Musluğu yavaş yavaş açarak işleme başlarsanız bence tortu gelmesi tehlikesi yok.

Önce dolum yapıp sonra şekeri atarsanız köpürme olabiliyor o yüzden önce şeker sonra dolum daha sağlıklı. Tortu gelse bile doldurun sorun olmaz. 1 çay bardağı dahi olsa ziyan etmemek lazım :slight_smile:

1 Beğeni

Önce şekeri şişeye koyunca birayı doldururken köpürme yapıyor. Ben ilk başlarda önce şeker sonra şişe yapıyordum ama daha sonra önce bira sonra şekere döndüm.

Bence gerek yok. Ancak bir bardak alıp doldururken tadına bakabilirsiniz, atmaya gerek yok.

beyler yanlis anlamayin ama iki zit kavramdan bahsediyosunuz hangisinde köpürme sorunu olmuyo gerçekten öncemi sonrami kötü tecrübe etmek istemiyorum

Birayı şişeleme çubuğu ile dolduruyorsanız ve çubuk direkt olarak musluğa bağlı ise deli gibi köpürmez. Dipten dolum yapıyorsunuz, biranız dolarken içerideki havayı yukarı iter.
Musluktan dolduruyorsanız (çubuksuz) köpürür. Bardağı eğmeden birayı dökme mantığı ile aynı.
Çubuk kullansanız da, mesafeyi bir şekilde artırdıysanız (mesela çubuğu hortuma bağlayıp mutfak tezgahından yerdeki kasaya dolum), gelen biranın tazyiki ile köpürme olur.

1 Beğeni

Belki de dolum sırasında köpürmenin şişe şekeriyle bir alakası yoktur. Ancak kılavuza bakarsanız önce şeker sonra dolum der. Çok da takılmanız gereken bir konu değil aslında. 40-45 tane şişe dolduracaksınız. Her ikisini de deneyin ve karar verin.

bütün kitlerimi önce bira sonra şişeye şeker koydum. Köpürme sadece (onda da taşma gibi bir durum olmadı) porter da yaşadım. Çok takılmayın bence ha yumurta tavuktan ha yumurta tavuktan. İkiside aynı

1 Beğeni