Şişeleme sırasında kullanilan şeker ne kadar dezanfekte?

Aklima bu soru takıldı. Tamam temizliğe falan dikkat ediyoruz ama bu şekeri direk genç biramızla aynı şişeye koyuyoruz. Bu hiç sorun yaratmayacak mı. Daha once kovada sorunsuz fermantayon geçirip şişede bozulan biraniz oldu mu?

Kaynamis suda eritip suyu biraz soguttuktan sonra kovaya dokersek sorun olmaz gibi.

Ben bu tip paketli şeker kullanıyorum. Çok bir fark yaratır mı bilmem ama sanırım deneyimliler kaynamış suda eritip kovaya ekliyor.

Çok şeker tükettiğimden tezgahın üzerinde kapaksız şekerlik bulunur. Eğer şurup yapıp şerbete eklemiyorsam ne zaman şişeleme yapsam ölçekle oradan kullanırım. Daha bozulan biram olmadı.
Sadece tesbittir, bozulmayacak anlamına gelmez :wink:

Şişelenen bira alkol içerdiği için kontamine riski düşüyor otomatik olarak. Ben de marketten aldığım küp şekeri doğrudan kullanıyorum artanı da buzdolabı poşeti ile saklıyorum (özel birşey yapmadan). Sadece şişelerken eldiven kullanıyorum ve eldiveni starsanlıyorum. Bir sorun yaşamadım. İçinize sinmiyorsa da kaynamış, soğumuş su çözümü.

1 Beğeni

Buradaki esas sorun bakteri ve maya miktarı
İlk mayalama sırasında hijyene dikkat etmemizin sebebi ortamda yeterince maya bulunmaması eklediğimiz mayalarında yeni uyanacak ve aktive olacak olması
Bunu bir meydan muhaberesi olarak düşünürsek başlangıçta 1000 kolonilik uyuyan mayamızı 100000 kolonilik aktif bakteri ortamına salarsak mayalarımız gafil avlanacak ve kovanın hakimiyeti bakterilere geçecektir
Şişelerken ise durum tersine dönüyor ortam mayaların hakimiyetinde ve sizin dışarıdan eklediğiniz şekerdeki 3-5 bakteri kolonisinin pek şansı olmuyor kaldıki bakteriler kuru ortamlarda uzun süre yaşayıp çoğalamazlar dolayısıyla kuru şekerde çok bakteri olmayacaktır bununla birlikte şekeri eritip şişeye eklemek bakteriler için daha uygun bir ortam yaratacağından (suyun içinde eritip soğuması için beklettiğiniz kapta çok kısa sürede inanılmaz bakteri artışı olur) bence direk şişeye şeker atmaktan daha riskli bir durum
Bizim ne kadar pbw lesekde starsan lasakda kova sıfır bakteri ortamı yaratamayız bizim yaptığımız bakteri sayısını azaltıp var olanları zayıflatıp mayaların üstünlüğünü sağlamaktan ibaret
Yazı biraz uzun oldu ama açıklayıcı olmuştur sanırım

9 Beğeni