Şişeleme süresi hakkında tereddüt

Arkadaşlar herkese kolay gelsin öncelikle benim takıldığım nokta başlangıç kiti ile gelen muntons pilsner in şişeleme süresi hakkında merakım var. Önerilere uyarak kitimi sizlerin fikirleri ile kurdum fermentasyon 25 derece ile başladı malum yaz ilk gün 25 ikinci gün 24 sonrasında strafor kutu buz yardımı ile 22 derece ortalama ile 15. Güne geldim gaz çıkışı hava kilidi esitlenmesine takılmayın söylediğini biliyorum ama gaz çıkışı hala dakika 3 kabarcıkta olsa devam ediyor hidrometrem yok ne yapmalıyım ?

Gaz çıkışı dibe çöken tortudandır onun için durmayabilir, hafta sonu şişele derim. 18-20 gün fazlasıyla yeterli bence, en son kurduğum M.J. Brewer’s kiti 13 üncü gün şişeledim (OG:1042 - FG:1000 = %5,5 Alc) 3 gün oldu şişeleyeli. Ancak şişeleme şekerinde aşırıya kaçmamanı tavsiye ederim, kurulum seti ile gelen ölçekle toz şeker kullan. Ben hiç kesme şeker kullanmadım ve hiç bir sorun yaşamadım. Toz şekeri kağıttan yapacağın bir huni ile şişelere dökersen şişe ağızlarına bulaşmaz. Dolumları yavaş olarak başlatırsan köpürme çok olmaz, ayrıca kapakladıktan sonra her şişeyi bir iki kez ters düz etki şeker şişeye dağılsın. Dolumda kova dibine yalaştıkça sarsmadan destekli olarak kovayı eğerek tortuyu kaldırmadan bikaç şişe daha doldurabilirsin. İki üç maden suyu şişesini arada kontrol etmek için doldur, onlar test tadımında israfı önlüyorlar.
Bol köpüklü biralar.
:beer::beer::beer:

2 Likes

Güzel tavsiyelerin için çok sağol :beers: