Şişeleme zamanı ekşi koku ve tat

Selamlar bira severler.:grinning: 21 gün önce ilk kitimi (coopers buğday) özenli şekilde 20 litreye kurdum. Tek unuttuğum şey OG hesaplamak oldu. Mayayı döktükten sonra aklıma geldiği için örnek almaya çekindim. WB06 maya ve 1 kilo şeker kullandım. İlk kit olduğu için sadece şekerle olan sonucu görmek istedim. Önceden yorumlarda buğdayın çok köpürdüğünü taşma yaptığını okuduğum için kristal hava kilidi kullandım. Birkaç saat içinde gaz çıkışı başladı ve 7-8 gün boyunca devam etti. Köpürme taşma vs. sorun yaşamadım. Kova termometresi yeşil göstergeyle 20 derecedeydi. 14. günde örnek aldım. 1030 değerini gösterdi. Köpük vardı. Bardağı biraz uzaktan koklayınca koku güzeldi fakat yakından kokladığımda daha ekşi bir koku aldım tat da aynı şekilde ekşiydi. Güzel bir rengi ve buğulu bir görüntüsü vardı. Bugün 2. örneği aldım değer 1010 ama hala ekşilik var. Acaba bozuk mu? Şişeleme uzun ve zahmetli bir iş olduğundan yapıp yapmama konusunda görüş ve önerilerinize başvurmak istedim. Eğer varsa başka konulardakilere de açığım. :grinning:Teşekkür eder kolaylıklar dilerim​:beers::grinning:

Aynı durum benim Muntons Buğday birası kitimde oldu. Münih mayası kullanım (bavyera tipi buğday biraları olsun, ekşi olmasın diye). Şu an şişeleme yoğunluğuna düştü ama tadı ekşi hatta turşu suyu gibi. Kovanın içine baktığımda kontamine olmuş görüntüsü yok, bira gayet temiz görünüyor. Şişeleyip şişelememe arasında kararsız kaldım. Ne yapsak ?

Taze haldeyken ekşi koku ve tatlar olabiliyor. Şişeleyin ve 3-4 hafta bekleyin.

Teşekkür ederim haftasonu şişeleyeceğim. :grinning:

Aslında bu konuyu açmadan biraz araştırdım ama rahatlatıcı bir cevap bulamadım. Ben henüz kova kapağını açmadım. Biraya bir şans vereceğim siz de verin bence.:grinning: Emek ve zaman harcamışken sonuna kadar gidelim sonuç kötü olursa da denemeye devam. :smile: Her deneyim farklı sonuçlar ortaya koyuyor gibi. Teşekkürler.

kovada genelde ilk ölçümlerde ekşi koku oluyor. kimisi zeytin kokusu gibi bir koku da alıyor. bu aslında mayalanmanın doğal sonuçlarından biri. son kurduğum bock kitinde hava kilidi erken durunca kapağı açtığımda ekşinin yanında asidik bir koku da geliyordu. kapağı kapatıp 1 hafta kadar bekledikten sonra koku neredeyse kaybolmuştu. bira olgunlaştıkça bu ekşi tat ve koku kayboluyor.

Gaz çıkışı 7-8 gün sürdü ama araştırdığımda aynı tür bira yapanların bile deneyimleri farklılık gösteriyor. 1 aydan fazla kovada tutmamak gerektiğini okumuştum daha 3 hafta oldu ama önerirseniz 1 hafta daha kovada tutabilirim şişede olgunlaşmasını kastettiyseniz haftasonu şişelemeyi düşünüyorum.:grinning:

kovada uzun süre tutanlar dipteki tortunun bozulmaya başladığını söylüyordu. bence daha fazla beklemenin anlamı yok. şişeleyin derim.

Teşekkürler yardımınız için. :beers::grinning: