Şişelemeden önce kova musluğunun sterilizasyonu

(Arif) #1

Herkese merhaba. Aranıza yeni katıldım, ilk kitim 15. gününde, birkaç gün içinde ilk şişelememi yapacağım ama aklıma takılan bir soru var.

15gündür kovam soğutma çantasının içinde ve soğutma çantasının içinin gerek özenle temizlememiş olmam gerekse buz şişelerinden dolayı oluşan nem ve ıslaklıktan ötürü pek hijyenik olmadığını düşünüyorum. Sanırım dolum yapmadan önce musluğun en azından içini dezenfekte etmek gerekir. Bunu nasıl yapabilirim? Kulak çubuguyla Pbw kullanıp durulayıp tekrar kulak çubuğuyla starsanlamak aklıma gelen ilk çözüm. Başka bir yolu var mı? yoksa önemsiz bir detay mı, direk şişeleri paklayıp doldurmalı mıyım?

(Cobra Kai) #2

merhabalar, aslında o kadar da ince şekilde temizlik gerekmiyor. Hazırladığınız star san çözeltili şişenin ağzına bir fıs fıs takarak, kova muslugu ve musluk etrafına hatta musluğun ağzına fıs fısı dayararak birkaç kez püskürtmeniz fazlasıyla yeterli olacaktır. Genellikle herkesin uyguladığı bir yöntem. Ölçüm alacağınız zaman da aynı şekilde ölçüm öncesi ve sonrası star san püskürtün sorun olmayacaktır :wink: