Şişelemeye geçerken kova musluğu kırıldı

Merhaba,

24 Haziranda Oranje Bock( Cam damacanada) ve Evil dog double ipa(musluklu mayalanma kovası) kurdum.Bugün şişelemek için musluklu mayalanma kovasını dışarıya çıkardım, muslugu aşağı doğru çevirirken musluğun tamamen boşta olduğunu farkettim, sıkmaya çalışmamla musluk elimde kaldı ve 23 litre bira odaya boşalmaya başladı:) daha önce böyle birşey gelmemişti başıma, muslugun içerde kalan kısmı tamamen kopmuş.şanslı olduğum konu ise ben evde değilken kopmamış olması. bir kaç litre bira boşalınca ve ilk şoku atlatınca elimle deliği tıkadım ve nasıl şişelerim diye düşünmeye başladım.
Aldığım 5l lik fıçılardan sadece bir tanesini denemek için starsanlayıp hazırlamıştım. Neyseki tek değildim ve eşimden yardım alarak diğer fıçılarıda hızlıca starsanlayıp 4 fıçıya kalan birayı doldurduk, oda biraz savaş alanına döndü:) tabi bu durumda elimi kovanın içine daldırmak gibi hijyenik olmayan şeyler yaptım ve koyduğum fıçıları aldıktan sonra sadece starsanlayıp kullanmış oldum. umuyorum bir şey olmamıştır biraya.

Sizce bira bozulmuşmudur? birde butik birada ürünler arasında musluğun yedeğini bulamadım. nasıl temin edebilirim? Bunu daha önce yaşayan varmı? çok fazla sıktığımı düşünmüyorum musluğu takarken.

İkinci sorum ise aynı anda kurduğum oranje bocku şişeledim( su seviyesi eşitti hava kilidindeki), ancak aldığım numuneden FGyi 1020 olarak ölçtüm, OG 1058 idi. Bunun sebebi nedir? Bu biranın olmadığı manasınamı geliyor.
Sıcaklığı devamlı 20 derece civarında tuttum bu arada.

yardim@butikbira.com a mail atarsanız yardımcı olacaklardır.

Bu musluk ve kova kapağı sızdırmazlığı konusunda çok sorun yaşanıyor. Ben bir hortum ve damacana kullanıyorum. Şu ana kadar hiç kaza yaşmadım.

1 Like