Şişeleri ısıtıp soğutmak

Şişelediğimiz ürünleri 2-3 hafta olgunlaştıktan sonra şikayetçi olduğumuz maya kokusundan kurtulmak için 50-60 derecelerde biraz bekletip daha sonra soğutsak maya kokusunu ortadan kaldırırmı

35 C üstü mayalar öldüğü için…
Gereksiz bir konu.
Ticari biraları pastörizasyon yapıyorlar zaten.

Ben hala 7 kit kurdum… Maya kokusu almış değilim.
Tazı gibi burun sahibi eşim var…benim almadığım kokuları alır… o da bu konuda birşey söylemedi.

Bir yerde hata var… muhtemelen kit kurulumu ve mayalama şartları özellikle sıcaklık ama…
Mevzuyu çözemedim.:slight_smile:

1 Beğeni

İşe yarar mı, yaramaz mı, zararı olur mu

Bunun bizim forumda incelendiğini sanmıyorum, en azından ben denk gelmedim. İlginç bir konu, arattığımda internette farklı görüşlerle karşılaştım. Kimisi bu işlem sonrasında hafif bir istenmeyen tattan bahsetmiş, kimisi bunu sebzeyi çiğ-pişmiş yemeye benzetmiş (tercih meselesi demiş) ancak istenmeyen bir tattan bahsetmemiş.

Elbette bunlar pastörizasyon işlemi için geçerli, sanırım sizin de kastettiğiniz bu. Belki şişelerinizin bir kısmını 60 dereceye kadar ısıtmayı, kısa bir süre tutup sonrasında tekrar soğutmayı deneyip kendiniz karar verebilir, yorumunuzu bizlerle de paylaşabilirsiniz. Şahsen ben bunun yapılabilir olduğunu düşünüyorum.

Ortak kanı ise birayı defalarca ısıtıp defalarca soğutmanın tada olumsuz etkisi olduğu. Bir de güneş ışığı elbette. Her ne kadar şişelerimiz kahverengi depozitolu şişeler olsa da güneşte bırakmayın, “kokarca birası” böylelikle oluyor :slight_smile:

Düzeltme: Şuradaki başlıkta bu konu hakkında konuşulmuş :slight_smile:

1 Beğeni