Şişeleri yan istifleme hk

## Merhaba biraseverler,
## Bugün ilk kitimi kuralı 1 hafta oldu.1 hafta sonra şişelemeye geçeceğim ancak şişeleri doldurduktan sonra yan istifleyerek saklamamın sakıncası olurmu ? ( Biramı sadece kit ile yaptım kuru malt vs ekstra malzemeler atmadım içine )

## Bir sorum daha var, Yaparken hava kilidini yerine tam sokmadım ucunun yarısı/yarısından çoğu kovanın dışında, ucundan gaz sızdırırmı acaba ? Düzeltmeye çalıştığımda kapağı bastırmam gerekiyor ve basınçla birlikte çok yoğun gaz çıkışı oluyor ve hava kilidindeki su normal halinden dengedeki haline dönüyor.Bende tedirgin oluyorum ellemiyorum ancak böyle de içime sindiği söylenemez…

Şişeleri dip tortusu karışmaması için buzdolabında dahi yan olarak saklamıyorum.
Hava kilidini yavaşça döndürerek itebilirsiniz. Kova kapağına bir güç uygulamaya gerek yok.

Tortu oluşması için malt eklemiş olmam gerekmiyor mu ? Sadece kit ile yapılan birada da mı oluşuyor tortu ?

Hepsinde dip tortusu oluyor. Birayı tortusu ile içenlerde var ama ben tercih etmiyorum.

2 Beğeni

yan istifleme sonucu tortu karıştığı için tadı değişebiliyor biraz biranın. sana kalmış tabi ama tortunun karışması pek güzel olmuyor

1 Beğeni

Karışsa bile tortu bir süre sonra çökmez mi arkadaşlar?

Şişeyi içmek için dik konuma getirdiğinizde tortu gene karışacak gene beklemeniz gerekecek çökmesi için. Tortuyu yapan maya, maya şişeleme şekerini sindirirken tortuda yapıyor.

1 Beğeni

Yan istiflediğinizde tortu yan olarak dibe çöker , bardağa doldurmak için dik hale getirdiğinizde tortu dağılıp biranızı bulanıklaştırır. Bu yüzden dik istifleme yapıp, içerkende şişeden değil bardağa doldurarak içmenizi tavsiye ederim. Hava kilidinin de üstteki kapağını çıkarak dibine kadar sokabilirsiniz. Daha sonra kapağı tekrar takarsınız.

Çay süzgeciyle süzerek bardağa boşalttığımızda tortu yine geçer mi ?

Standart bir fermantasyon yapıyorsanız tortu her şekilde olur, yatay saklarsanız biranızı bardağa dökerken ekstra bulanıklaşır. Yaptığınız biranın stili açık renkli malt ise (pilsner, lager, cerveza vs.) özellikle uzun süre dinlenmemiş biralarda (Hobide yeni olduğunuzu varsayarak dinlenmemiş biralar diyorum, hepimiz yaşadık ilk haftadan itibaren o biralar yavaş yavaş açılacak. :smiley: ) rahatsız edici metalik tatlara, aşırı maya kokularına sebebiyet verebilir. Fermantasyonun sürdüğü koşullara bağlı olarak tortunun vereceği kokular da değişecektir. Tortu olayına takılmanıza gerek yok. Tadı hoşunuza giderse hobiden keyif alırsanız diğer üretimlerinizde ikinci fermantasyon yapabilirsiniz, çökeltici ajanlar kullanabilirsiniz. %100 berraklık sağlanamasa bile ticari filtre biralara çok yakın sonuçlar alınabiliyor. :slight_smile:

3 Beğeni

şuan elimde kasam olmadığı için yatay olarak yaklaşık 45-50 şişe sığdırabileceğim strafor bir kutum var. etrafta dağınıklık olmasın diye wherry kiti bu şekilde istifleyeceğim. en azından 2-3 hafta bu şekilde olmak zorunda.
içmeden önce buz dolabında dik şekilde 1 hafta bekletsem sanırım sorun yaşamam

Kaslında kalın karton ile kat yapabilir, böylece üst üste dizebilirsiniz o strafor kutu içerisinde. Şişeleri aşağı yukarı birbirinin üzerine denk getirirseniz sorun olacağını sanmıyorum. Böylece 30-40 şişe sığdırabileceğinizi düşünüyorum.

1 Beğeni

Dediğiniz şekilde sorun yaşamayacağınızı düşünüyorum.
@Arno_Kalayci’nın kartonlu ayraç önerisi de denemeye değer.

Şekerli su gibi düşünün.
Eğer süzgeçten şekerli su geçiyorsa mayalı bira da geçer.
Süzgeç işe yaramayacaktır.

Maya tadı bence keyif kaçırıcı bir tat değil ama bir kere farkına varınca mayalı/mayasız farkını anlıyorsunuz.