Şişenin gaz kacirmasi

Selam arkadaşlar, muntons pilsner kitinin şişelemesinin 3. gününde test etmek için 25 cl lik bi küçük açıyım dedim ama kapagi kapatan sey icin fazla kucuk geldiginden kapak tam kapanmamisti. Bira da gazsiz ve cok tatliydi. 3 4 tane 25clligi alip 1 cay kaşığı da seker atip şarap şişesine koydum. Sizce bi sıkıntı olur mu?

Açıkçası ben biralarımı şişelerken kapak kapatıcı ile 3-4 defa çevirerek sıkıyorum ki bu tür yaşanabilecek kaçakların önüne geçeyim. Hatta işim komple bittikten sonra kapakları son kez tekrar sıkıyorum. Biraz zahmetli ama işimi şanşa bırakmak istemiyorum. Sizede bundan sonra bu şekilde yapmanızı tavsiye ederim. Bence çok birşey olmaz ama tadı diğer biralardan hafif farklı olabilir. Oda önemsenecek düzeyde olmaz diye düşünüyorum.

Cumali bey size tekrar bir kaç sorum olacak ben şuan Export pilsener kiti kurdum ve siseledim diğer kit ise başlangıç setindeki kit Export pilsener kiti kokusu ve yoğunluğu açısından benim tam göz ve dama zevkime göre şimdi bir kit daha yapacam fakat stokta yok bu kite en yakın bira kiti hangisidir ve kurulumunda farklı bir yol izlememe gerek varmı bu konuda yardımcı olur musunuz ?

Malesef bu kadar bilgiye sahip değilim. Kit önerileri ve benim biram başlığında sorunuza cevap bulabilirsiniz.

kapağınız iyi sıkıştı mı sıkışmadı mı bilemem ama 3 günde ne kadar gazlanma ve sek bira bekliyorsunuz. Biraz sabır hocam. kapaklarınız gaz kaçırmıyor olsa da sonuç aynı olur bilesiniz.