Şişeyi açınca köpürme ?

Merhaba arkadaşlar, 1 kg kit güçlendirici ve 500gr şerbetçi otlu dme ile og 1046 ile kurduğum export pilseneri 1000/360 ve 750/360 iki kesme şekerle fg1006 ile şişeledim. 3. güne bi bakayım dedim. İlk şişeyi açtım köpürme ve hafif taşma oldu. Tadı ve kokusuda şaraba benziyor renginde ve köpükte anormallik yok. 2. şişede aynıydı 3. şişe köpürmedi ama tad aynıydı. Acaba şeker mi fazla yoksa kontamine mi oldu ?

1 Beğeni

hafif taşma ise kontamine değil

1 Beğeni

Hafif iki parmak bi taşma söz konusu, her şişede de yok gibi. Tat kafamı kurcaladı. Gerçi şimdi bir tane buzluğa atmıştım. Baya soğumuş açtım. Tat kötü değildi.

1 Beğeni
  1. Gün çok erken en az 1 hafta beklemelisiniz ilk tadim icin 3 sise acmissiniz birde bosuna araya vermeyin biralarinizi
1 Beğeni

Güzel insan, şişeledikten sonra da mayanın calişma araligindaki isida siseleri saklaman gerek. Yoksa maya calismaz ve hem maya kokusu ve eksiligi hem de seker tadi gelir. Kontamine bira volkan gibi fiskirir ve en onemlisi kopuk rengi sari olur ve sumuklu bir kivamdadir. Uygun isisinda bekletmeni ve mutlaka içmeden 2 saat önce dolapta dusuk derecede bekletmeni tavsiye ederim.

3 Beğeni

bende cumartesi export pilsner şişeledim…4. günde şişeleri kontrol ettiğimde yukarıya doğru hareket eden küçük küçük baloncuklar olduğunu gördüm…birde renkleri hafif bulanık.yorumunuz nedir arkadaşlar