Sizce biram bozuk mu ?

18 kasım da muntons bugday + 1kg bugday kuru malt ve wb06 mayasi ile kurdugum biramdan 25 kasımda ufak bir numune almak istedim. Fakat aldigim numunede cok aci bir koku, kokudan daha cok acı bir tad vardi. Sizce daha zamanami ihtiyaci var yoksa bira bozuk durumdami suan. Kapagi acip bakmak istedim fotograftaki gibi son durum pek bilgim olmadigi icin size sunmak en dogru fikir benim icin simdiden yardimlariniz icin tesekkurler ederim

Acılık yoktu ben tattığımda.
Kaç derecedeydi ortalama kova?
Mutlaka değişecektir.

Ancak ufak bir önerim olacak.
Birincisi 7 gün yeterli değil.
İkincisi kovanın kapağını açmak zorunda değilsiniz numune alırken. Bu risk.
Üçüncüsü numunenin tadından çok anlamazsınız ara dönemde alınan.

Buğdayı şişeledikten sonra da hemen içmeyin. Harcamayın güzelim birayı bekletin.

2 Beğeni

teşekkür ederim öneriler için. numuneyi kovayı açarak almıyorum musluktan alıyorum fakat musluktan aldığım numunede çok büyük bir acı koku ve acı tat alınca kapağı açmak zorunda kaldım. kova sürekli 19-20 derecede. değişeceğini umut ediyorum bilgileriniz için çok çok teşekkür ederim

@orhun159 @Spotlightkid merhaba bugün ben de ilk ölçümümü aldım yoğunluk olarak 1020 çıktı ölçmüşken tadına da bakalım dedim musluktan doldururken köpürme var görüntü bulanık ( buna takılmıyorum) tadına baktığımda ise bayağı acıydı hatta su içmeme rağmen acılık ağzımda hâlâ. Sitedeki ölçüm setinin silindirini pbw durulama starsan şeklinde temizledim kurumasını pek beklemedim acaba ondan kaynaklanıyor olabilir mi ki acılık? @orhun159 siz de öyle mi yaptınız ,starsan ile temizlik hemen 2dk sonrasında numune alımı şeklinde ? Benim kovam da 20-22 arasında bekledi hep ve forumdaki tavsiyeler üzerine 23lt ile değil 18-20 lt civarı kurdum zaten kitin üzerinde 40 pint yazıyor hemen hemen 19 litre ve tam 6 gün oldu kuralı, bittiğini düşündüğüm için değil meraktan ölçüm yaptım.

40 pint 23 litre eder ingiliz sisteminde… amerikan sisteminde 19 litredir…

1 Beğeni

Anladım hocam öğrenmiş oldum.Artık tüm ülkeler metrik sisteme geçse ya!

@ae86 burada ve yabancı forumlarda araştırdğım kadarıyla zaman vermek gerekiyor biraya acele etme. @Spotlightkid dediği gibi 7 gün erken seninde o kadar olmuş daha düzelicek umarım tatları

1 Beğeni

Yoğunluk ölçümü için örnek alırken ölçüm kabını sanitize etmenize gerek yok. Gerek olmamasının ötesinde eğer ölçüm yaptıktan sonra örneği içiyorsanız bir miktar starsanı da içmiş oluyorsunuz. Her ne kadar sağlığa zararlı olmadığı söylense de yine de vücudunuza kimyasal madde almış oluyorsunuz. Naçizane tavsiyemdir.

1 Beğeni

Hocam haklısınız da hiç bilmediğim bir şeyden bir şeyler içmek istemedim.Aslında starsanın ardından durulama yapsaydım hem temizlemiş olurdum hem de starsandan arınmış olurdu.

Merhaba,

Starsan’ın ardından durulama yapmak” diye bir kavram mevcut değil :slight_smile:

Ürün açıklamasını okuyacak olursanız:

“…Star San uyguladıktan sonra durulama yapmayın. Durulama yapman yüzeylere tekrar mikrop bulaşmasına sebep olacaktır. Mikroptan arındırma için gerekli temas süresi 1 dakikadır. Uygulamadan sonra yüzeylerde kalacak köpük tamamen zararsızdır. …”

“Starsan’ın ardından durulama yapmak” temizlikten ziyade bir kontaminasyona neden olabilir :wink:

Hocam kit kurarken kovayı arındırma aşamasında tabi ki starsan durulanmaz ama bizim şu an konuştuğumuz şey hidrometreyi içine attığımız şeffaf silindir… Oraya aldığımız örneğin yoğunluğunu ölçtükten sonra tadına da bakıyoruz arkadaş dedi ki örnek kabını arındırmanıza gerek yok ben de dedim ki yine de kendi sağlığım için arındırmak istedim biranın sağlığı için değil. Şimdi hemfikir olduk sanırım ?

1 Beğeni

Evet postun tamamını okumamıştım :slight_smile: benim hatam. Kusura bakmayın.

1 Beğeni