Sizin tavsiyeniz ne olur ?

Merhaba arkadaşlar ilk kitimi(muntons pilsner) kurup bekleyip şişeledim şimdi 2. bir kit kurmayı düşünüyorum fakat hangi kitin damak tadıma uygun olacağını bilemedim sizlere danışayım dedim.
Russian Imperial Stout denemiştim kahvemsi tatlar rahatsız etmese de karamelsi ve şekerli tat hiç hoşuma gitmemişti, aynı şekilde guinness denemiştim karamelsi tat az olmasına rağmen yine fazla beğenmedim sanırım stout benim için uygun bir tarz değil. IPA…vs denemedim hiç ama Lager tarzı bir sıkıntı içermiyor benim için. Bock kiti hakkında malttan gelen tatlar baskın deniyor mesela malttan gelen tatlar ile şerbetçi otundan gelen tatları nasıl tanımlayabilirsiniz ? Bock kitinin sonucu şekerli tatlar olur mu acaba ? İçemeyeceğim bir şeye emek vermek istemiyorum o yüzden size danışayım dedim :smiley: Sizin tavsiyeleriniz ne olur? Görüşlerinizi bekliyorum. Araştırma yapmama rağmen pek bir şey bulamadım o yüzden başlık açmayı tercih ettim. Şimdiden teşekkürler.

2 Beğeni

Şeker ve karamel tatlardan hoşlanmiyorsaniz bock kesinlikle size göre değil

2 Beğeni

Anladığım kadarıyla Bock ve IPA arasında kararsız kalmışsınız. Önerim şu: Önce IPA yapın (+Dry Hop), sonra Bock yaparsınız. :slight_smile:

1 Beğeni

Yok hocam örnek olarak verdim onu sitede ale başlığı altında sayılanlar var ya mesela Canadian blonde ale ya da red ale falan onlardan da olabilir ama şekerli tatlarla karşılaşır miyim diye düşünüyorum işte :slight_smile:

Muntons bock kiti siseleyeli 2 hafta oldu. Karamel ve tatli bir aroma sevmiyorsaniz hic kurmayin. Turune gore orta gazli, kamarel aromali keyifli bir bira. Turu sevenler bayilacaktir ama forumda sevmeyenler de cok.

1 Beğeni

Ben kurduğum kitlerin hiçbirinde şeker tadı almadım. Stout, Porter gibi kitler kurmadım onu da belirteyim. Bock kitinde ise şeker tadı yok, “pişman etmez.” :slight_smile:

2 Beğeni

bende başlangıç kitini bu hafta sonu şişelerim heralde. o bitmeden ikinci kovayı sipariş ettim. bock kuruyorum bugün. ve biraz önce de coopers sipariş ettim. lager mayası ile kuracağım bock ve coopers lager i.

ama coopers lageri şeker veya malt özü kullanmadan 16 litreolarak damacanada yapıcam.

1 Beğeni