Smoked American ale - mini mash tam tahıl denemesi

Selamlar. Bayramda 2.gün programsiz kalınca ne zamandır aklımda olan tam tahıl denemesine soyundum. Partial mash’te tam yakalayamadigim smoked bir bira icin Recete soyle:
800 gr Pale ale malti
500 gr kayın isli malt
60 dk 70 derecede mayseleme
Kaynama sırasında 45. Dakikada 10 gr.challenger 50. Dakikada 10 gr. willamette serbetciotu.
Maya standard kit pale ale malti ( yaklaşık 3 gr )
Yaklasik 3.5 litreyi 27 derecede mayaladim.
Bu arada yine rondo ile Malt kırmak zorunda kaldım ama daha çok kırdım ve OG 1.050 oldu verimlilik 47% civari.

1 Beğeni

Selamlar. Hastalık is guc derken aktarma aparatıni @Serter den aldım ( teşekkürlerı bir borç bilirim :grinning:) ve siseleme yapabildim en sonunda. Ama acemilik biraz tortulu siseleyebildim. FG 1010. İlk tadim biraz soru işareti yarattı. Belki de all grain tadına alışık olmadığım için has malt kokusu sanki epey baskın geldi. Tabi isli malt yaklaşık 40% olduğundan o da epey hissediliyordu ama fena bir oran değil bence. Renk pette durdugundan daha acik, pilsenin kovadan ciktigi renge benziyor.
Sadece 3 litre çıktı ve bu 6 şişe tabii ki ilk denemeye kadar epey bekleyecek, deneyerek ziyan edecek kadar yok haliyle😂 merakla beklemekten başka çare yok…

2 Beğeni

Abi 1 ay olmuş nerdeyse haberler nasıl? Ben de buzdolabının sıcaklığı kurtarıyosa buna benzer bi lager düşünüyorum, hacim olarak en büyük tencerem 6 litre o yüzden 4ten yukarı çıkmam çok zor. Malt olarak 1.5kg düşünüyorum toplam, og yüksek çıkar belki soğuk su ekleyip hem hızlı soğuturum hem çıkan bira miktarı artar

Selam Mert .
Aşağıda anlatmıştım ama iyi oldu asıl yeri burası :grinning: buraya da almış olayım sayende. Bir ay sona tekrar tadacagim…yine paylaşırım. …

Okuyunca hatırladım daha önce göz atmışım sanırım :smiley: Lager yerine munich kullanıp 2 batch yapmaya karar verdim, ilkine isli malt ikincisine de munich i fırında kavurup dunkel yapmayı düşünüyorum. İlk denemede dark bira yapmak hiç aklımda yoktu ama smash(tek malt tek ot) recipelere bakınırken munich dunkel gördüm, madem mümkün neden olmasın dedim. İsli malt ve evde bulunan fuggleı kullanarak iki malt iki ot belki kompleks tatlar yakalayabilirim biraz.

Dunkel için bekle istersen, haftasonu 1. haftasında Partial Dunkelimin tadına bakacagim :grinning: haberdar ederim​:wink:

Zaten biraz daha soğumasını bekleyebilirim biraz buz takviyesiyle lager mayası mümkün olcak gibi duruyo çünkü. Beklemesem bile malzemeleri topladım hazırlık yaptım falan 1-2 haftası var yine :smiley:

1 Beğeni

Özgür abi selam tekrardan, aklıma gelmişken soğutmasını nasıl yaptın? Miktar az olsa da kolay bi çözüm gelmedi aklıma

Merhaba Mert. kaynatma yaptığım tencereden ayrı bir tencereyi lavaboya oturttum ( bu tencere 4 litrelik olsa yetiyor bana ) ve etrafına kalıp buz ve su koyarak olabildiğince seviyeyi yükselttim. kaynama bitince mayseye dikkatlice soğuk tencereye aktardim. yaklaşık 20 dakikada iniyor 30dereceye.Partial mash için 40lar bile yeterli oluyor sonradan soğuk su ilavesi olacağından. Ama minimash icin 20 ler lazım direk maya ilave edileceği için bu da yarım saati bulur.

İkinci tencere mantıklıymış aynen, torbayı maltı vs aldım önümüzdeki hafta başlıyorum. İlk sefer için 1 kilo munich yarım kilo kayın isli kullanıp 2 batch yapıcam, birinde 100 gram kadar munich i fırında kavurup koyu renk elde etmeyi düşünüyorum. Şerbetçi otu olarak tettnang maya olarak w34/70 aldım dolabın üst rafları 10-12 derece oluyo yer ayarlayabilirsem çok güzel olcak gibi görünüyo şimdiden