Smoked Porter - Tam Tahıl Denemesi

Merhaba,

Yeni bir tam tahıl denemesi ile önceki buğday denememden daha başarılı bir noktaya ulaştığımı düşünüyorum.
Fermantasyon sonucunda güncellemeler yapacağım, umarım beklentimi karşılayacak bir sonuca ulaşırım.

Daha önceki denemelerimden daha ince kırdığım malt, verim konusunda yüzümü kara çıkartmadı. Planladığım %70 verimin az da olsa üzerinde olduğumu gördüm. Örnek fotoğraf maris otter’den.

24.5 litre fermantasyon hacmi için 25 litre ilk su ile 68-67 derece’de 1 saat mayşeleme yapıldı. Ardından 75 derecede 7 litre su ile yağmurlama yapıldı. Yağmurlamayı daha önceki seferde tahıl torbasının üzerine dökmek yerine, daha önce açtığım başlıkta önerildiği şekilde fermantasyon kovası içinde güzelce karıştırarak yaptım. Bu öneri için tekrar teşekkür etmem gerekir @MertKosova ve @stormstout

Süzme işlemi en zorlandığımız kısım oluyor, kazan üzerine fırın teli ile torbayı oturtsam da kazan kenarlarına taşması gibi durumlar yüzünden sürekli askıda tutmak gerekiyor, bunun için ilerleyen zamanlarda çözümler üretmem gerekecek.

Kaynama öncesi 1050, kaynama sonrası 1058 yoğunluk ölçtüm. (sıcaklık kalibrasyonu ile 20derece değerleri)
Su içeriği konusunda bu denememde de yol kat edemedim, bir sonraki denememde umarım bu işi anlamış olurum. Mayşe ph ölçümü biraz daha yol gösterecektir sanıyorum sonraki denemede.

Yaratmış olduğum ve uyguladığım reçete aşağıdaki gibi.

HOME BREW RECIPE:
Title: Smoked Porter
Brew Method: All Grain-Brew in Bag
Style Name: Robust Porter
Boil Time: 60 min
Batch Size: 25 liters (fermentor volume)
Boil Size: 29 liters
Boil Gravity: 1.050
Efficiency: 70% (brew house)

STATS:
Original Gravity: 1.058
Final Gravity: 1.011
ABV (standard): 6.15%
IBU (tinseth): 30.06
SRM (morey): 35.24

FERMENTABLES:
2.5 kg - United Kingdom - Maris Otter Pale (36.8%)
2.5 kg - German - Smoked Malt (36.8%)
0.5 kg - German - CaraAroma (7.4%)
0.3 kg - German - Carafa II (4.4%)
0.2 kg - German - Carafa I (2.9%)
0.5 kg - German - CaraMunich II (7.4%)
0.3 kg - Flaked Oats (4.4%)

HOPS:
20 g - Perle, Type: Pellet, AA: 8.2, Use: Boil for 60 min, IBU: 16.67
17 g - Tettnanger, Type: Pellet, AA: 4.5, Use: Boil for 60 min, IBU: 7.78
12 g - Perle, Type: Pellet, AA: 8.2, Use: Aroma for 10 min, IBU: 3.63
12 g - Tettnanger, Type: Pellet, AA: 4.5, Use: Aroma for 10 min, IBU: 1.99

YEAST:
Fermentis / Safale - American Ale Yeast US-05
Starter: No
Form: Dry
Attenuation (avg): 81%
Flocculation: Medium
Optimum Temp: 12.22 - 25 C
Fermentation Temp: 21 C

WATER PROFILE:
Profile Name: AOÇ
Ca2: 38
Mg2: 2
Na: 3
Cl: 1
SO4: 5
HCO3: 122
Water Notes:
ph: 7.96

5 Beğeni

Süzme için ben de fırın telini kullanıyorum ve aynı taşma oluyo kenarlardan. Olmasın diye kenarlardan sıkıştırıp ortaya doğru toplamaya çalışıyorum torbayı elimden geldiğince. En son denememde damlama çok az oldu ama buğday biralarında verimi tutturamıyorum bi türlü.