Smugglers,muntos lager öneri

(Mehmer d'e) #1

İlk 3 kitimi muntons pilsnir,continental pilsner ve export pilsner olarak kurdum genel olarak memnunum fakat biraz daha farklı bir kit denemek istiyorum tecrübeli abilerimin bu konuda önerilerini bekliyorum sizce hangisini kurmak benim için daha mantıklı olur siz olsanız hangisini nasıl bir reçeteyle kurardınız şimdiden Teşekkürler…

(antipanik) #2

İkisi de güzel seçim bence
Biri lager tarzı daha sek bira tipi öteki ipa tarzı daha malt tadı alabileceğimiz iki kez kurduğum smugglers.
Tabi lager kiti 1.5 kg açık renk lme ile kurarsak lezzet karşılaştırmak doğru olur.
Malum smugglers 3.6 kg ve şekersiz kuruluyor.:blush:

(Mehmer d'e) #3

Açıkçası lagerde dme lme maya ne gerekiyorsa alıp kurmak veya smugglers orjinal kurmak arasında kaldım smugglers seveni çok olduğu için aklımı çeliyor :joy:

(Kerim Baki) #4

Bu dme ve lme malt özü çeşitleri mi oluyor başgan, terimlere çok yabanciyim ahırdan salınan dana gibiyim şu an.

(Mehmer d'e) #5

Evet malt özü çeşitleri ilk günler bende öyleydim zamanla aşina olursun :joy:

(Yasemin) #6

Merhaba arkadaşlar ben muntos lager kit kırmayı planlıyorum. Şeker yerine sadece sıvı malt özüyle ve kendi mayasıyla kursam çok mu gövdesiz bir bira olur? Şeker ilavesi ya da kuru malt özü de eklemeli miyim? Şimdiden teşekkürler.

(Ahmet Ali Güvenç) #7

Selamlar,
sıvı malt özü de kuru malt özüyle aynı.sadece birim miktarları değişir;1.5 kg lik lme 1.2 kg dme ye eşit.Uygun sıcaklığı sağlayabiliyorsanız kendi mayası yerine lager maya kullanın bence,eğer sıcaklık problemi varsa US-05,K97 yada M54 tavsiye edebilirim…

(Yasemin) #8

Miktar olarak sadece 1.5 kg lık sıvı malt özü yeterli gelir o zaman. Teşekkürler