Smugglers Olmadı - Oluyor - Oldu

Merhaba

İki hafta önce kovaladım. OG 1054 idi.
Dün ölçtüğümde yoğunluk 1020 ve tadı da oldukça acı ve şarabımsı idi.
Gaz çıkışı az da olsa devam ediyor.
Karavel bisküvi tatları beklerken tam bir hayal kırıklığı yaşadım.
Bir hafta daha bırakacağım kovada.

Not: Digital termostatı 19 dereceye ayarlamıştım ısıtma modunda, ama kova 17 derecede idi.
2 derece sapma var alette. Dereceyi 20 yapınca açtı termostat.

Arkadaşım az bi sabır :slight_smile:
Daha gaz çıkışı bitmemiş acı diyosun olmadı diyosun.

Gaz çıkışı dursun, sonra şişede 1 ay beklet.
Ondan sonra tekrar yorum yap.

Kit konservem yamuk geldi biram olmayscak demek gibi bişey oldu seninkisi.
Paniğe gerek yok

2 Beğeni

Hidrometreyle 3 gün aynı ölçümü alırsanız, ya şişeleyin yada maya ekleyin tekrar.

Aynı değeri alırsanız 3 gün sonra da 1020 şişelemek için üst sınır olarak kabul edilebilir.

Pilsner kitim 2 hafta sonra şişeleme öncesi bile süper tadı vardı. Bunun tadı gerçekten kötü :slight_smile:
Kova 60km ötede şu anda bir hafta sonra gideceğim yanına.

Sise bir kez bana mucize yaratti. Çok kötü bir kova,şişede süper bir biraya dönüştu. Umarım aynı şey olur sizde de…:grinning:

biranız olmamış ki tadı kötü olsun.

yüksek og lerde fg 1020 gibi değer şişelemek için gayet güzel bir değer.daha da düşmez.

Benim kaçakçı 3 hafta kovanın sonunda 1,016’ya ancak düşmüştü, o haliyle şişeledim. Geçen cumartesi (şişedeki 1. haftasında) tadına baktığımda gazlanma sıfıra yakındı. Ama tadı gayet lezzetliydi bisküvi, karamel tatları hissediliyordu. Bir kaç hafta içinde çok güzel bir hal alacak belli ki. Diğer arkadaşların da söylediği gibi tadım için çok genç biranız. Eminim benim ki gibi gayet lezzetli biranız olacak.

1 Beğeni

Smugglers’i dün şişeledim. FG 1014-1016 hala tam emin olamıyorum okuduğum değerden :slight_smile:

İkinci haftadaki kötü tadlar ve yüzeydeki kırmızı topaklar yoktu. Gayet temiz bir yüzey vardı.

Acılık kabul edilir seviyede ama ya karakteri bu ya da şişede bekleyince azalmaya devam edecek.
İkinci haftada zehir gibi acıydı.

Karamel ve bisküvi tadı alamadım o da muhtemelen şişede olgunlaşınca olacak.

İlk iki hafta daha önce yazdığım gibi 17 derecede fermante olmuştu. Kalan 2 haftada ise 20 derece ile devam etti.

Isıtma için digital termostada bağlı 60 watt flamanlı ampul kullanmıştım.
Sonuca göre mayalar çok da rahatsız olmamışlar ışıktan.

Okuduğum yorumlara göre ancak ikinci ayda olgunlaşan bir bira.
Ben yine de bir hafta sonra dayanamaz açarım bir tane.
Yorumlara devam :slight_smile:

2 gün önce mayaladım, gaz çıkışı çok az diye telaşlandım, çünkü kabarcık yok, kova kapağında bir miktar baskı var, dün akşam tekrar kontrol ettim kaçak varmı diye oda yok, hava kilidi üstünde ki kapak biraz gevşekti onu oturttumda sorun çözüldü diye düşündüm ama, gazlanma hala çok ağır.

Başında değildim bu kitin fermante olduğunda. Ama yaptığım normal bir kitte 12 saat içinde düzenli ve hızlı bir biçimde hava çıkışı başlıyor. Ortam sıcaklığı çok mu düşük sizin acaba ? 20 derece ideali.
Bir de mayayı serpmeden önce kovayı 2 dakika hunharca salladınız mı ? O da çok önemli şerbetin oksijenlenmesi için.

2 dakka calkalamadigim doğrudur, fakat bu birayı dün siseledikten sonraki 10. Günde denedim, sonuç hayli tatmin edici , ben çok beğendim, bu hali ile sorunsuz gibi görünüyor, bekledikçe nasıl daha güzel olur tahmin edemiyorum, tadım sırası 2 gün önce siseledigim wherry de