Smugglers Special Ale Kurulumu

(Murat Samet Gemici) #328

Adem bey selamlar, tat olarak malt özünün sizce katkısı şekerden daha iyi olabilir mi ?

(Adem Torun) #329

Merhabalar,
Şişede karbonizasyon için kullanılacak miktar çok az olduğu için farkı anlayacak damak çok ender bulunur😀. Şişeleme de malt özü kullanımı yapısı itibariyle yapışıcı olması nedeniyle ben tercih ermezdim. Küp şeker en pratiği. Tabi yine de tercih meselesi.

(Murat Samet Gemici) #330

Anladım…Peki esmer şekeri denediniz mi ? Daha doğal ve sağlıklı olması açısından aklıma takıldı.İlk kitimde beyaz şeker kullanmıştım ama esmer şeker kullansam ne olur acaba diye merakım hala devam ediyor.

(Murat Samet Gemici) #331

Esmer şeker kullanan kimse yok mu :frowning:

(Monopoly3555) #332

Smuggslers special ale kitin icinden hangi maya çıkıyor acaba. Mayasını kayıpmı ettim bilmiyorum. Bende 6g yeast premium maya var. Alimunyum folyo renkli pakette. Bu onunmu mayasi baska aldigim kitinmi. Special ale Kiti kuracagim yanlis maya ile kurmayayim. Yardim edermisiniz. Tesekkurler

(Uğur) #333

Bu kitte Premium maya olduğunu hatirliyorum, yarin Butik Biraya mesaj atip teyit edebilirsiniz.

(Monopoly3555) #334

Mesaj hatti varmi whatsap falan mi telefonmu edeyim. Birde oda sicakligim 25 derece sikinti olurmu bu kite

(Uğur) #335

Bu arada internetten baktim, tarif ettiginiz maya dediginiz kite ait. Ben soracaklarimi butik bira web sayfasi uzerinden mesaj ile soruyorum.

(Monopoly3555) #336

Çok tesekkür ederim. Rahatlattiniz beni :slight_smile: 25 derece oda sıkıntı olurmu sizce

(Uğur) #337

Sıkinti olacagini sanmam, ama mumkun ise en azindan fermantasyonun ilk 2-3 gunu biraz daha dusuk dereceleri deneyin.