Smugglers Special Ale

bu kiti kuran oldu mu? değerlendirirseniz sevinirim. dolgunluğu, bahsedilen bisküvi ve karamel tatları ağzı dolduruyor mu vs?

1 Like

Tasfirlere göre Kilkenny’ye benzer birşey olacak diye algıladım ben. Tabi azotla gazlandırılmış bu Kilkenny.

1 Like

tad olarak guinness, yapı olarak güzel bir ale çıkarsa dadından yinmez.

1 Like

Guinness ten uzak bir bira gibi duruyor ama.

“Gara Guzu Amber Ale”'in biraz daha sert versiyonu gibi (diye tahmin ediyorum) :slight_smile:

2 Likes

Bir aksilik çıkmazsa bu haftasonu buğday’ı şişeledikten sonra kuracağım :smile:

4 Likes

Fantastic and nice olduğunu öğrenebildik 14 dakikada neyseki … :smile:

2 Likes

Kilkenny gibi bir bira çıkıyorsa 3 kova yaparım :))

3 Likes

Miskinkedinin paylaştığı videoya göre çok da hoppy değil sanırım.

Sert derken biraz daha kavruk ve acı anlamında yazmıştım aslında. Çok net ifade edememişim :smiley: Gara Guzu Amber’deki hoş şerbetçiotu kokusunun herhangi bir kit ile (dry hop yapılmadığı surette) alınabileceğini pek sanmıyorum. Bu tahminim tabi içmedim hiç :smiley:

Gara guzu amber ale deki şerbetçi otu tadını istiyorsanız hangi şerbetçi otları olduğu belli. Magnum, perle, hallertau, first gold, opal.
Hangisinden ne kadar ve hangi zamanda katıldığını bilmek yeterli :smile:

2 Likes

Smugglers ale yi 10 gün önce kovada kurdum 15 . Gün şişelemeyi düşünüyorum fakat kit ile gelen tarifte şişeleme esnasında 1 çay kaşığı kuru malt eklemeyi öneriyor. Peki gazlanma için şeker de ilave edilecel mi, ne kadar? Bu konuda bir öneriniz varmı. Teşekkürler.

Bahsedilen miktar şişeleme şekerine denk gelecek kuru malt gramajıdır. Şeker de eklerseniz iki kat gazlanma olacaktır.
% 100 malt yapmak isteyenler için kuru malt öneriliyor (şeker ile gazlandırınca da %99,9 malt aslında).

2 Likes

Verdiğiniz bilgi için Teşekkür ederim.

Deneyimleme fırsatı buldunuz mu acaba? @miskinkedi ilk tadımları aktardı, sizin tadımınızın sonucu nasıldı.
bulanıklığı uzun sürecek sanki yurt dışı forumlarda bu konuda çokça şikayet vardı. Sizin şişelerin durumu nasıl, bulanıklık durumu nedir.
Teşekkürler.

Ben kurdum.2 hafta kovada durdu.Gaz çıkışı durunca şişeledim. Her şişeye 4 g denk gelecek şekilde kesme şeker attım. Fakat hiç gazlanmadı diyebilirim.Düşük gazlı servis edilir diyor ancak benim damak tadıma hiç uymadı.Bulanıktı ama şimdi daha berrak.

bahsettiğiniz tadım kaç günlük şişe acaba?

19 gündür şişedeydi.Mahzenimiz var.Orada tutuyoruz biz.Serin yani.Daha önceki kitlerimi hep oda sıcaklığında 1 hafta tutup sonra serin yere geçirmiştim.Ama burası sıcak olduğu için odaya gerek duymadım. Herkesin damak tadı farklı tabi.Belki siz beğenirsiniz.

Mahzeniniz kaç derece sıcaklıkta? Biliyorsunuz şişeledikten sonra da gazlanabilmesi için mayaların çalışması gerekiyor ve o nedenle de şişeleri 18-20 derece civarında bir sıcaklıkta bekletmeniz gerekiyor. Sanırım serin yerde kaldıkları için mayalar çalışamamış ve biranız gazlanmamış. Normalde 4 gr. şekerle gayet iyi gazlanmaları gerekirdi…

2 Likes

18-20 derecenin altında. O zaman hemen yukarıya alayım. Çünkü hiç sevmedim gazsız birayı. Teşekkür ederim

1 Like