Sogutucu dolap yapimi

(biraci team) #1

gelen sicak larla beraber hepimiz gibi bende biramizin akibetini dusunmekten sıkılarak eczane eczane hastahane hastahane dolassamda buyuk ebatli ve kapakli kopuk kutu bulamadim. derken hurdaci deposunun onunden gecerken birde ne goreyim adamlar 2 metrelik ev tipi buzdolabinin disindaki metalleri soymuslar ve ic kismindaki sert izolasyon kopugu oldugu gibi kalip halinde kalmis. ben de belki bundan birseyler yaparim umudu ile surukleyere eve kadar getirdim :laughing: nasil yapsam diye dusunurken elime falcatayi aldim ve kesip bicmeye baslayarak olaya koyuldum. sicak silikon ile ekleme yaptigim yerleri iyice delik kalmayacak sekilde kapattim. beni en zorlayan kisim kapak oldu ama su an ic sicakligi 1,5 litrelik pet sise ile 20 21 derece araliginda tutmaktayim. icine hassas dijital termostat saldim disaridan takipteyim :sweat_smile: ileriki gunlerde dijital ayarli ve akim kesici termostat ve fan yardimi ile istegim derece ayarli dolap sonucuna ulasmayi planliyorum :wink: aklinizda olsun diue yazdim her hurdacida bulabilirsiniz bu malzemeyi hemde ucretsiz. hatta dua garantili :laughing::laughing: adam cope gitmekten kurtuluyor.