St. Peter's Cream Stout FG değeri sorunu

Herkese merhaba,

İlk bira denememiz olarak iki arkadaş kurduğumuz iki kitten biri St. Peter’s Cream Stout oldu. Bugün mayalamanın tam 14. günü. İlk uygun gördüğümüz yerde sıcaklık 18 derece civarıydı, ekzotermik süreci de hesaba katarak kova içi sıcaklığın uygun olduğuna kanaat getirip mayalamaya bıraktık. OG değerimiz 1046. On ikinci saat gibi gaz çıkışı başladı ve 7 gün civarı herşey yolunda göründü. Yaklaşık sekizinci gün gibi su seviyeleri eşitlendi ancak FG değeri 1016 olduğu için konuyla ilgili bir araştırma yaparak, çok abartıya kaçmadan bir ajitasyon ile kovayı yaklaşık 21 derece olan başka bir ortama aldık ve beklemeye koyulduk. Kısa bir süre sonra gaz çıkışı tekrar başladı ve halen devam ediyor ancak FG değerinde bir değişiklik yok (1016). Kitin ideal alkol oranı %4.7 olarak belirtilmiş, şu an yaklaşık %3.94. Bu kategoride benzer sorunları paylaşan başlıkları inceledim ve tüm olası sebepler (kitin yoğun yapısından kaynaklanan özellikleri, sıcaklık etkisi, erken şişelemeye kalkarsak olabilecek sorunları vb.) hakkında bir fikrimiz var. Bu kiti kuran başka arkadaşlar var mı? Hidrometre değerinin esas alınması gerektiğinin farkındayım ancak yaklaşık 4-5 gündür gaz çıkışı devam etmesine rağmen değerin düşmemesi normal mi? Hidrometre için aldığım örneğin tadı acımtrak. Benzer sorunlar yaşayan arkadaşlar tecrübelerini paylaşırlarsa sevinirim. Belirttiğim gibi, benzer başlılar ve sorular olmasına rağmen, özellikle hem gaz çıkışının devamı hem de hidrometre değerinde bir değişiklik olmaması bu başlığı açarak sormamızın nedenidir. Yardımcı olan herkese şimdiden teşekkürler. Güzel günler dilerim.

Erdem

Erdem selam, ben cream stout kitini 30/01/2017 de 1050 başlangıç yoğunluğu ile (300 gr şeker katkısı var) kurdum kova sıcaklığı 22-23 derecelerde kaldı 03/02/2017 de kabarcık çıkışı bitti ve örnek aldım yoğunluk 1015 idi ve sonra gaz çıkışı hiç olmadı 08/02/2017 de şişeledim son yoğunluk 1012.
Benim örneğim seninkinin tam tersi sende gaz çıkışı var yoğunluk değişmiyor, bende gaz çıkışı yok yoğunluk düşüyor :slight_smile:
Bence iki örnekten şu anlaşılıyor eğer ölçüm yapabiliyorsak (örneğimizin sıcaklığını ölçmeyi ihmal etmeyelim) gaz çıkışına kafayı takmayalım. 2-3 gün aralıkla ölçüm değişmiyorsa olay tamamdır bence şişeleyin. Ancak biranızda şerbetci otu acılığı dışında ekşilik veya kötü bir tat ve/veya koku varsa durum değişir şişelemeyin yardım isteyin.
Şunu da belirteyim bu biranın şerbetçi otu acılığı ilk tadım itibarı ile yoğun eğer bu acılığı sevmeyen birisi isen sakın kafana takma 1-2 ay şişede beklediğinde tadı oturacaktır. Bu kiti kurmak isteyen diğer arkadaşlar arasında şerbetci otu acılığını sevmeyenler var ise kitle beraber gelen şerbetci otu poşedinin yarısını veya daha azını koysunlar.
Selamlar,

1 Beğeni

Teşekkür ederim, oldukça yararlı oldu cevabınız.

Acılığın şerbetçiotundan kaynaklandığını ve henüz daha oturmamasından kaynaklandığını tahmin ettik.
Acılık ve stoutun kendi karakteristik özelliklerinden kaynaklanan tat ve aromalar haricinde, istenmeyen bir tat-koku yok, sanırım herşey yolunda. İlk fırsatta şişelemeye geçeriz bu durumda. Endişelerimden biri şişelemede fermentasyonun devam etmesi ve olası şişe patlamalarıydı.
Peki, yeri gelmişken, ne kadar şeker attınız şişelere ve gazlanma nasıl oldu şişe açıldığında ? Biz biranın düşük gazlı özelliğinden dolayı 2.7 g lık tek küp şekerde karar kıldık. Belki az sayıda şişeye varyasyon yapabiliriz 4 g olarak.

Selamlar,

50 cl şişelere 1 x 2.7 gr (1000/360), bir kaç şişeyede 1 x 2.7gr + 1 x 2 gr(750/360) kesme şeker koydum. Deneme amaçlı kullanacağım 4 adet 33 cl lik şişelerin 2 tanesine 1x2.7gr kalan ikisine 1x2gr koydum. Erken test yaptığım 33 cl 1x2.7 gr lık şişe idi gazlılık bana gayet iyi geldi ben birayı çok yavaş içiyorum bu nedenle gazlılık sorun olmuyor :slight_smile: ama şunu belirteyim köpük muhteşem eğer köpük seviyorsanız şekeri azıcık fazla koyabilirsiniz.

Selamlar

Çok teşekkürler. Selamlar.