Starsan fıskiyesi yerine, komple şişelere doldurup diğerine boşaltmak

( P.G.) #1

Merhaba,

Şişe arındırmak için fıskıyeyi aldım ama starsanlı suyu komple bir şişeye ağzına kadar doldurup, sonra oradan diğer şişeye doldurmak daha etkili ve pratik bir çözüm olmaz mı fıskıyeye göre?

Bir de bu fıskıye sadece starsanlı su için mi kullanılıyor, pbw’li su ile de kullanılmaz mı?

Teşekkürler.

(Mert Erkol) #2

şişeden şişeye dökmek, huni yardımıyla mümkün ancak. Fıskiye çok daha rahat ve daha az dökülmeyle sonuçlanan bir yöntem. Pwb nin fırçalama mevzusunu atlamamak lazım. Ayrıca durulanması da gerekiyor, dolayısı ile pek uygun görünmüyor.

(Ahmet Kılınç) #3

Ben fıskiyeyle bir de şişeleme çubuğunun içini Starsanladım… :smiley:

(ayhan) #4

pbw li suyla kullanılır elbette ama bu tamamen şişenin durumuna bağlı. ben 3 kit şişeledim şimdiye kadar hepsinde pbw li temizliği fıskıyeyle yaptım, tabi benim şişelerim kendim tükettiğim içtikten sonra hemen suyla doldurup temizlediğim o şekilde biriktirdiğim şişelerdi, hiç birini fırçalamadım. hiç sorun yaşamadım.

(Alp ) #5

Ben biraları içtikçe güzelce yıkayıp kasalarına koyuyorum. Bira yapacağım sırada bir kova dolusu starsan hazırlıyorum ve şişeleri tamamen bu starsanlı kovaya batırıp ondan sonra kullanıyorum. Daha pratlk oluyor.

(Mehmet) #6

Fıskiye ve şişe ağacı ikilisi çok pratik. Şişe ağacını yer darlığı olanlara özellikle öneririm. Fıskiye de hem efektif hem de işi biraz daha eğlenceli kılıyor.

(Ahmet Kılınç) #7

Mesela ben şişeleri PBW ile yıkayıp duruladıktan sonra şişeyi çocuklara veriyorum. Fıskiyeyle starsanlayıp şişe ağacına onlar asıyor :smiley: Baya eğleniyorlar…

(Mehmet) #8

Benim delikanlı bitsin de içelim derdinde ama bundan sonra çalışmayana ekmek yok :grinning: @miskinkedi

(Gökhan Avanoğlu) #9

Şişe ağacını kullanmadım, bugün sipariş vereceğim ama fıskiye mük-kemmel bir buluş. :slight_smile: