Starsan hakkında bir soru

Arkadaşlar son kitimde kovayı 23 litreye tamamladıktan sonra şerbeti karıştırdım karıştırma çubuğuyla. Karıştırdıktan sonra çubuğu starsanlı suyun içine attım dalgınlıkla. Starsanı da şişeye aktardım. Starsan’ın renginde bir sıkıntı yok. Başka bir şey karıştığına dahil. Ama küçük de olsa karıştırma çubuğundan bu hazırladığım starsan’a herhangi bir şerbet kalıntısı bulaşmışsa ne olur? Yeni bir starsan hazırlamam gerekir mi, yoksa kullanabilir miyim?

Merhaba.

Aynı şeyi ilk kitimde ben de yaptım. Herhangi bir sorun olmuyor rahat olun.

Merhaba
Sorun olmaz .

Kiti kurduktan sonra starsan lı suyu ne amaçla hazırlıyorsunuz şişe temizliğinemi hazırlık yoksa farklı bir bölümdemi kullanıyoruz forumda biryerde daha okudum buna benzer bir konu yanlış yaptığım Birşeymi var diye merak ediyorum. Ben starsanı 1 litreyi direk kovanın içine döküp çalkalıyorum daha sonra diğer ekipmanlarıda içine atıp 10 dakika beklettikten sonra ekipmanları temiz starsan uygulanmış bir tepsiye alarak kalan starsan suyunu boşaltıp kuruyorum

Şişeleme zamanında şişeleri sanite etmek için kullanacaktır muhtemelen,starsanı bekletebiliyorsunuz zararı olmuyor ama ben starsanı bekletmiyorum ihtiyacım kadarını sulandırıp kullanıyorum