Starsan kapağı hakkında

Arkadaşlar starsan şişesinin kapağını kapatıyorum bir süre sonra kendiliğinden gevşiyor. 1 şişe starsan boşa gitti. Bu durum sadece bende mi oluyor

Starsan’ın orginal şişesinde bu kapak gevşeme sorunu herkeste oluyordur diye düşünüyorum. Genelde başka cam şişeye alıp orada muhafaza ediliyor.
Kapak gevşiyor ben sıkıyorum. Gevşedikçe sıkıyorum 1 aydır iş inada binmiş durumda. :slight_smile:

1 Like

Bir sonrakine bende aktarma yapayım. Durduğu yerde gevşemedi de ilginç ama :slight_smile:

Starsan kapakları ile ilgili bir sorun var genel olarak.

https://forum.butikbira.com/t/butik-biraya-iliskin-geri-bildirimleriniz/1850/264?u=rakipoyuncu

Bende de ayni durum oldu. Gevseyip acilmis yan durdugu icin dökülmüş neredeyse hepsi. Sıkıştırıp kapatıyorum ama bir sure sonra kendi kendine gevşiyor. Dik olarak koyuyorum yeni aldigim şişeyi

Şişenin vida kısmına teflon veya elektrik bantı sararak deneyin.
:beer::beer::beer:

4 Likes

Selam. Starsan şişem yan devrildiği ve uzun süre bu şekilde kaldığı için kapağını çatlatıp rafa aktı, değdiği tüm plastikleri de eritti. Sanırım bu ürün çok güçlü bir asit, şişesi buna dayanıklı ama bence kapağı bu ürünle uzun süre temasa uygun değil. Bence şişenin ağız kısmına bulaşan kadarı kapak ağzını bozuyor, kapağa uzun süre temas etmesi halinde de delip geçiyor. (Delinen şişem, başlangıç kiti ile gelen küçük şişeydi)

Belki kullandıktan sonra kapatmadan önce ağız etrafını iyice silmek işe yarar. Yan devrilmemesi için de extra dikkat etmek lazım. Şişenin vida kısmına bant gibi farklı bir plastik sararsanız, banda starsan temas edebilir ve bandı eritebilir. (Benim şişe kapatıcımın bir kısmını eritti)

1 Like