Stout - Kırmızı şarap tadı

Kovada 1 haftadır bekleyen Stout’tan numune aldım, çok belirli kırmızı şarap tadı var. Bu durum normal mi? Sizde de benzeri oldu mu? 1 hafta sonra şişeleyeceğim, o zamana tad oturur mu?

Kovadaki, hele ki sadece 1 haftadır fermente olan biranın tadı şişede gazlanıp olgunlaşacağı hale pek benzemez. Şişede oturur onun tadı. Stout gibi kavruk ve siyah biralar genelde biraz daha uzun olgunlaşma süresi istiyor bu arada, şişede 1 ay kadar bekletin tüketime geçmeden önce :wink:

2 Beğeni

Bugüne kadar aldığım 1 haftalık numunelerde hiç kırmızı şarap tadı almamıştım, baya köpek öldüren olmuş şu an :slight_smile: Kovada 2 hafta yerine 3 hafta kalsın olgunlaşması uzun sürüyorsa.

Ben 2 haftadır şişede olan stout u kovadaki 5. günden beri tadıyorum meraktan, hiç bu tarz bir tat/koku almadım. Hastalanmış olabilir bira

Tam karıştıramadığım için 1030 gibi bir O.G. ölçmüştüm kurduğumda. Ama kesin 1040 üzeridir. 1 hafta sonra 1008 ölçtüm, bottle yazısının 1-2 çizgi altındaydı. İlk 3 gün çok yoğun gaz çıkışı oldu. Hatta çok az olmak üzere biraz hava kilidinden taştı. Temizledim, geri taktım. 4 gündür de stabil. Son 3 gündür, hava kilidi seviyesi eşit. Fermantasyonun çoğu bittiği için enfekte olacağını pek sanmıyorum. Sıcaklığı 23-24 derecede gezindiği için bu tat oluşmuş olabilir. Artık kısmet :slight_smile:

Merak ettim de bu bira nasıl oldu? Düzeldi mi daha sonra? Ben de şu an kovadaki porterdan aynı kokuyu ve tadı alıyorum.

Şişede 3 hafta, 1 ay sonra tadı oturdu. Zaten koyu renkli biraları 2 hafta test bile etmemeli.

1 Beğeni

Yaklaşık 3 aydır şişede bekletiyorum Muntons Irish Stout’larımı. Tadı yeni yeni kendini buldu desem yalan olmaz.

Şuan benim kovamda da Muntons Stout var, ölçümleri alırken hafif ekşi koku duydum fakat aynı anda çikolata kokuları da aldım. Tatda bir ekşikik yoktu, çok güzeldi hatta içememek için kendimi zor tuttum :slightly_smiling_face: Akşama şişelemeye geçmeyi düşünüyorum. Konuyla alakası yok ama şeker olarak ne kullandınız? 750/360x2 çok mu olur?

750/360 x1 kullandım. Yeterli geldi. Zaten stout az gazlı bir bira. Biraz geç gazlanıp olgunlaşacak.

1 Beğeni

ben bugün facebook’da yazdım ama tatmin edici bir cevap alamadım. Munto pilsener kitinde 8. günde aldığım numune şarap kokuyor ve tadıda şaraba benziyor. Bu normal bir durum mu? eğer değilse kurtarılabilir mi? Açıkçası ben kalorifere yakın koydum kovayı ama sürekli kovanın derecesini kontrol ettim 21’in üzerine çıkmadı. Derecenin bozuk olduğundan şüphenelenmeye başladım şuan.